2013/1 Taban Puan Tahmini ve Genel Analiz” üzerine 586 yorum

 1. işletme puan 82. tahmini taban puan 85 in altına düşmez

 2. karaca ve ıktısatcı hocalarım ben bı soru sormak ıstıyorum ısletme 81.6 ıle 4 atama sonunda bı yere atanma olasılıgım nedır bu gıdısatda rahat bı sekılde atama olurmu sızce sımdıden tesekkurler

 3. karaca kardeşim.80,53479 işletme puanla ümidimi kesmelimiyim.4 atama dahil gelmezmi.yoksa 2014 çalışmam lazım

 4. cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

 5. Karaca kısmen belirtmiş sanırım bende belirtmek isterim. Arkadaşlar her ne kadar atanmak önemli de olsa puanları gelecek atamalar için tatmin edici olan arkadaşların çakılı kadro konusunda dikkatli olmasını öneriyorum. Açıkta kalmayalım korkusuyla verilen ani kararlar ilerisi için ciddi pişmanlıklar barındırıyor. Bir kaç arkadaşımın evlense dahi çakılı kadrolarda çalışmalarından dolayı tekrar KPSS sınavına girdiğini biliyorum. Gönlünüzün hoş olacağı ve tatmin sağlayacak kurumları tercih etmeniz sizlere fayda sağlayacaktır (SGK ve Tapu dan başka kurum olmadığının farkındayım). Mesela SGK da mutlu olmam diyen bir insanın SGK yı illaki yazacağım fikrine kapılması gerçekten pişmanlıklar için atılan ilk adımlardandır. Önümüzde 2 atama daha olduğu gerçeğini unutmayalım. Ben 85 küsür puanımla kyk veya maliye isteyen biriydim ancak bir talihsizlik yaşadık. Fakat yinede ilk 5 tercihim (hatta daha fazlası olabilir) maliye ve kyk olacak. Belki istediğim şehir olmaz ama yinede istediğim kurumda çalışma avantajı elde etmek için çabalayacağım. Mücadeleyi hız kesmeden farklı yöntemler ve daha ciddi, kalabalık kitlelerle devam ettirmeliyiz.Dilerim herşey gönlümüzce olur.

 6. puanım 83.888 ben sgk ve maliye istiyorum ama bu halde maliye imkansız…sgk hakknda düşüncelernz ne puanmla ilgili???ne yapmalıyım..

 7. peki kardeş sence kasımda puanlar 80 lere düşermi..

 8. s.a arkadaşlar puanım 85,47 maliye mezunuyum Erzincanlıyım ilk 3 tercihte erzincan maliye yazacağım.
  diğer tercihlerim Erzincan içi olacak zaten toplam 9 adet var.7 tanesi 4001 gelme ihtimali var mı acaba yardım ederseniz sevinirim. bir de son tercihlere üniversite yazacağım veya yazayım mı?şimdiden teşekkürler

 9. herkese hayırlı olsun arkadaşlar. allah gönlünüze göre versin.
  tercih yoğunluk formunda izmirden bir arkadaş 4507 kodlu 88,29631 puanı olduğunu yazmış.
  arkadaşım puanımız tamamen aynı olduğu yetmezmiş gibi ilimizde aynı : ) . ben atanamadım kasım ayında sanırım sen de atanamadın.

 10. açıkcası zor gibi fakat doğuda açılan ünv’ler belki olabilir. hatta onun bile ihtimali çok düşük görünüyor. umarım gönlünüzden geçen yer olur.

 11. hocam, tapu ile ilgili farklı söylemler oluyo. pek bılgı sahıbı değilim, kımısı maası düşük dıyo, baska bırısı maasında fark yok calışma sartları streslı dıyo, iş riski fazla deniyo ve buna benzer seyler. genel olarakda gecmıs yıllarda tapu diğer kurumlardan dusuk kapatmıs, bundan dolayı kafam karısık bılgı verırsenız sevınırım

 12. SGK konusunda kesin birşey söylemek zor gibi çünkü elde kalan tek kurum. fakat karacanın belirttiği derecelendirilmiş şehirleri inceleyerek tercih yaparsanız elbette gelme ihtimali var. şehir ismi vermem çok doğru olmaz ama siz derecelere göz atarak kendinize bir çıkarım yapabilirsiniz bence.

 13. 82,6 puanımla sabahtan beri şokun etkisindeyim :( keşke 5000 kadro gelseydide ben yine atanamasaydım buna bile razıydım. sanırım 4.atamaya kaldık ve onda da kazanma ihtimalim %50 :S

 14. hocam bu dediklerinizin hepsi sgk içinde geçerli ancak artık seçeneğimiz yok. ya tapu ya sgk seçeceğiz. o yüzden artık şu sızlanmaları bırakalım yapılcak bişey yok cunku.

 15. yıl sonuna dogru 1000 cıvarı gumruk alımı + bı kac ay ıcınde 1000 cıvarı ptt alımı + 750-1000 tahmnı kasım ataması ile puanlar rahat bı sekılde 80 i gorecektır bence.ki daha 1500 a grubu alımı olacak.

 16. gelme ihtimali elbette var. bu tercih olayında şans faktörüde çok önemli. açıkcası istediğiniz şehirde yaşamak için böyle bir riske girmek benim de yapacağım bir şey. ÜNV ve belediye yazacaksanız iyi düşünün çakılı kadro durumunu . Eğer sorun değil diyorsanız en mantıklısı sonlara ÜNV yazmak derim.

 17. ELİMDE SÖYLE BİR BİLGİ VAR. kaynak adını anmak istemdiğim bir sitenin forumu.

  TAPU KADASTRO HAKKINDA
  Bilindiği 666 sayılı KHK çıkarılmış ve bunun sonucunda tüm B grubu kadrolarda aynı derece ve aynı ünvanda çalışan memurların maaşları eşitlenmiştir.Arada 5-10 tl gibi fark olabilir.Yani demek istediğim Tapu da çalışan 9/1 i derecedeki bir bilgisayar işletmeni yine içişlerinde ve ya sgk çalışan 9/1 başka bir bilgisayar işletmeninin maaşı aynıdır.Bazı küçük ek görevlerden dolayı 5tl ile 20 tl arası farklar olabilir.Kurumların almış oldukları mesailer kalktı ama bazı kurumlar yaptıkları bazı işlerden dolayı yılda en fazla 6 aya mahsus olmak kaydıyla mesai alıyorlar.Örneğin tapu ve maliyenin 2/b çalışması gibi.Belirtmek istediğim bir noktada B grubu kadrolar öyle artık yatarak memurluk yapılan kadrolar olmaktan çıktı.Şimdi gelelim konumuza.Tapuyla ilgili yazdıklarım hakkında bana hep kendini tekrar eden sorular geliyor ve aynı şeyleri çok defa yazmak zorunda kalıyorum.Bunu önlemek için tüm sorulara ortak bir cevap verip kurumum hakkında sizi bilgilendireceğim.

  Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün bizle ilgili olanı Tapudur.Türkiye de her ilçe merkezinde bir tapu müdürlüğü bulunur.Yani ne kadar ilçe varsa o kadar da tapu müdürlüğü vardır.Tapu müdürlükleri sorumlu oldukları alan içerisindeki tapu işlemlerini mevzuata göre yürütmekle zorunludur.Tapu müdürlükleri bölge sistemiyle çalışır ve Türkiye de 22 tane Bölge müdürlüğü bulunur.Yani bir tapu müdürlüğünün idari anlamda üstü bağlı olduğu bölge müdürlüğüdür.Örneğin İstanbulun kadıköy ilçe tapu müdürlüğünün üstü İstanbul Tapu ve Kadastro 2.Bölge müdürlüğüdür.Kadıköy ile yüksekova tapu aynı değerdeki eşit kurumlardır.Kurumda arşiv memuru,memur,hizmetli,4-C li,işçi,uzman,Bilgisayar işletmeni,müdür yardımcısı ve müdür bulunur.Siz kuruma Bilgisayar işletmeni olarak atanacaksınız.Lisans mezunları 9/1 dereceden,önlisanslar ise 10/2 dereceden başlar.Bilgisayar işletmeni olarak siz o müdürlükteki her türlü akitli ve akitsiz işlemi yapacaksınız.Önceden şeflik vardı fakat kaldırıldı.

  Tapu da maaşlar işe yeni başlayan 9/1 derecedeki bekar bir bilgisayar işletmeni için ortlama 1760 tl civarındadır.Dediğim mesailer kaldırıldı ancak şuan nisan ile ekim arasında aylık 360 tl mesai verilmekte.Evliyseniz ve eşiniz çalışmıyorsa 1760 tl nin üzerine 155 tl daha alırsınız.İlk 1 yıl boyunca aday memurluk yapacaksnız.Kurumun Hizmetiçi eğitimini tamaladıktan sonra asaletiniz tasdik edilir ve asıl memur olursunuz.Hizmtiçi eğitimler Ankara Oranda ki eğitim müdürlüğünde ortlama 30-40 gün bir sürede yapılır.

  Tayin meselesi şöyledir.İlk 1 yıl boyunca aday memurken tayininiz nerdeyse imkansızdır.Ancak asaletiniz tasdik edilip asıl memur oldunuz mu tayin imkanınız vardır.Örneğin eşiniz devlet memuru ise(657 ve ya 399 a tabi ise)eş durumu tayini isteyebilirsiniz.Tayinler her yılın nisan aylarında sistem üzerinden bilgisayar ortamından istenir ve kurul toplanıp bunları görüşür.Atandığınız zaman Ankara genel müdürlüğe gittiğiniz de size atandığınız ilin 3 ilçesini yazmanızı söyleyecekler.Yazdığın 3 ilçeden biri de gelebilir bunun dışında yine atandığınız ilde personele ihtiyacı müdürlüğü de gitme ihtimaliniz vardır.Yani ben izmir tapuya atandım izmir merkez de çalışacağım diye birşey yok.Merkezede düşebilirsin ilçelere de.Yina ankara da size 2 yıl boyunca tayin olamayacağınız söylenir.Ciddi bir durumunuz ve ya özrünüz yoksa zaten 2 yıl dolana kadar tayin isteyemezsiniz(eş durumu vs. hariç)

  kurumda yükselme olanakları diğer kamu krumlarına göre daha şeffaf ve daha kolaydır.Öncelikle 8 yıl bir görev süresinden sonra Müdür yardımcılığı için sınava girersiniz.Sınav her sene açılıyor ve 80 sorudan oluşan kolay sayılabilecek bir sınav yapılıyor.Burda barajı geçtiğiniz zaman milakat felan olmadan müdür yardımcısı olursunuz.Şuanda müdür yardımcılarımız 3000 tl nin üzerinde bir maaş alıyorlar.2 yıl müdür yardımcılığından sonra müdürlük sınavına girersiniz.Yine kurum her yıl kpss nin belli puan türlerinden gerekli puanı alanlar arasında bir sınav yapıyor müfettiş yardımcıs ve kariyer memurluğu olan uzman yardımcılıkları için sınav yapıyor.Kurmun ciddi yetişmiş elaman ihtiyacı var ve kuruma lisans mezunu olarak girenler şansı bir hayli büyük.8 yıl görev demiştim anacak genel müdürlüğün bunun 5 yıla inmesi için bir hazırlık yaptığına da söylemem gerekiyor.

  Biz nasıl çalışırız.Tapu Müdürlükleri her türlü işlemini bilgisayar üzerinden yapar.TAKBİS dediğimiz bir sistemi kullanıyoruz.Bu sistem üzerinden işlem yapıyoruz.sistem online olarak her müdürlükte var merkezi ankarad.Müdürlüklerin donanım açısından durumu çok iyi ve Türkiye deki tüm tapu müdürlükleri ISO EN 9000 kalite belgesi almış durumda.

  Gelelim sıkıntlara.öncelikle tapu müdürlükleri vatandaşların en çok ziyaret ettiği yerlerdir.Gelen giden çok olur ve yoğunluk yaşanır.Ancak yoğunluk çalıştığınız yerin büyüklüğüne göre değişir.Küçük ilçeler nispeten daha az yoğun olur.Normal mesai saatleri içerisinde çalışırsınız.Bazı büyük yerlerde yaptığınız işleri yetiştirmek için akşam 7-8-9 gibi çkarsınız ve ya haftasonu gelirsiniz.Ben kendi açımdan hiç böyle bir sorun yaşamadım.Zaten dediğim gibi bu olay büyük ilçelerde olur.(istanbul,ankara,izmir vb.)

  Tapu işlemleri çok iyi hukuk bilgisi gerektirir.Özellikle medeni hukuk,miras hukuku ve eşya hukukunu iyi bilmelisiniz.Hepinizin bildiği rücu olayı var.Medeni hukuk 1007.madde burda devlet tapudan doğan zararı memura rücu eder.Yani işlemi yapan memura ödetir.Zamanaşıımı yoktur.Kişi ölse bile mirasçılarına kadar gider.Son zamanlarda genel müdürlüğümüz bu gibi hatalar için mesleki bir fon oluşturmaya çalışıyor.Örneğin belli bir ücrete kadar olan zararların karşılanması gibi.TAKBİS sistemi sizin hata yapmanızı engelleyecek bir sistem.hata yapma ihtimalini neredeyse ortadan kaldırıyor.Ancak siz de işlemi yapmadan önce elinizdeki belgeleri felan iyice incelemeli,araştırmalısınız.Uyanık olmalısınız.Tapularda sahte evraklarla işlem girişimi çok olur.Dikkat ederseniz,araştırısanız zaten hata yapmazsınız.Öyle her hata da size 1007 uygulanmaz.Çok korkmayın.

  Şimdi dezavantajları maddelersek;

  -tapu müdürlükleri genel itibariyle yoğun ve kalabalık olur.

  -işyükü fazladır

  -mevzuat çok geniştir ve her zaman değişir.-

  -personel sıkıntısı hala devam etmektedir.

  -millet çoğu tapu memurlarını hala rüşvetçi görür.

  -sahte evrakla,belgeyle ve ya farklı kişilerle sahtecilik girişimleri çok olur.

  -yaptığınız işe göre aldığınız ücret hala düşüktür.

  -sorumluluğu diğer memurlara göre çok fazladır.Medeni kanun 1007. gibi

  -bazı şeyler oturmuş değildir.

 18. arkadasım kımsenın sızladnığı yok cevaplamak zorunda değilsin. sgk ve tapu dısında bısey yok değil ünilerde var. herkesın kendıne göre hesabı var dimi. ben k.maraslıyım ve marasa ne sgk ne üni nede baska bı iibf kadrosu var sadece tapu var. puanımda 85.406 tapu istemıyorum ama maras olmasından dolayı kararsızım fıkır topluyorum. bu blogun amacıda doğru tercıh olduğuna göre burdada fıkır almaya calışıyorum bilmem anlatabıldımmı …

 19. teşekkür ederim cevapladığın için gelme ihtimali var dedin ama ne kadar bir ihtimal var içimi rahat tutayımmı iki günde sıkıntıdan heryerim uçukladı teşekkürler.kesin atanmam lazım nasıl bir yol izleyeyim.lütfen yardımn edin

 20. iibf_4503
  hocam çok ama çok tesekkur ederim. tapu ile ilgili bilgi ancak bukadar güzel verilir. özellikle yukselme konusunda verdiğiniz bilgiler benı bıraz tapuya yönlendırdı. üni memurluğunda malum yukselme sıkıntılı, tapu ile üni arasında kararsızdım önce hangısını yazayım diye. puanım 85.4 diğer atamaları beklesem bılıyorum istediğim il ve kuruma yerleşirim ama artıuk stresten bu atamada yerleşmem laızm

 21. karamsar olmayın dostlar size güzel bir haberim var.. eğer önümüzde ki dönem mücadeleye ağırlık verir seniz kadrolar her zamankinden çok olur ve puanlar her zamankinden daha aşağı düşer, ve bir çok kişi atanır.. mücadelemizi daha etkin kılmak için bir dernek kurmayı öneriyorum. bu konuda fikirlerini sunmak isteyenleri facebook taki “iibf mezunları derneği” ne bekliyorum. umutsuzluğu ve stresi bi kenara bırakın ve mücadeleye katılın.

 22. tapu yazmakta da kararsızım….kyk nasıl o da mı yuksek kapatıyo genelde??

 23. İİBF_4503 KARDEŞ BİZEDE CEVAP YAZARSAN MEMNUN OLURUM

 24. benim puanım 83.156..üniversite ve tapu yazıcam.özellikle çok kişi alan yerleri..seçici olduğum söylenemez.tunceli bitlis dışında..atanma ihtimalim nedir?mesela sinop üni 27 kişi alıyor

 25. 01İİBF63
  4 atamada kadronun ne olacağını bilemiyoruz fakat önümüzdeki seçimler, uzmanlık/müfettişlik,gümrük ve PTT nin özellikle 80 üzeri için çok etkisi olacaktır bence. kasımda belki zor gibi ama son atamada olma ihtimali yüksek hocam. ayrıca gümrük taşra memurluğuna ya da muhafazaya kesinlikle başvurmanı tavsiye ediyorum. Daha önceleri de belirttim bizim buradaki yorumlarımız aslında bir çoğunuzunda bildiği ve düşündüğü şeyler. Kesin konuşmak hep yanlışa götürüyor ama 80 puan umut beslenmesi gereken bir puan diye düşünüyorum.

 26. işletme mezunuyum ve puanım 84.729.. bu puanla nereleri tech etmeliyim.. daha doğrusu SGK gelme ihtimali nedir? yardımcı olur musunuz ?

 27. tapu hakkında güzel bir bilgi paylaştım aşağıya. kyk 4001 alıyor ihtimali biraz düşük ama ilk tercihinde istersen bir kaç tane bulundurabilirsinz. tabi kesin atanmak istiyorsanız durumlar değişir.

 28. kardeş ağustosta askere gidecem.malum başvuru yapamam değil mi

 29. yanlış yönlendirmekten korktuğum için temkinliyim açıkcası. ama 4001 konusunda çok çok umutlu olmanızıda istemem.bu sözüm ihtimal yok anlamına gelmesin ama. kesin atanmak istiyorsanız tapu ve SGK da 3. derece şehirlere yönelin. eğer ÜNV yazmayı kabullendiyseniz bir kaç yerde belediye kadrosu vardı onlarıda düşünmenizi isterim. sanırım doğudaki bazı belediyeler tapu ve SGK dan daha revaçta olacak. çok övgülü sözler duyuyorum çünkü.

 30. seçici değilseniz atanma ihtimaliniz çok yüksek. Bence sinop ünv’ye atanma ihtimalinizde çok yüksek. ve yönlendirmek gibi olmasın ama çokta güzel bir şehir. kararlarında mutlu olursun umarım.

 31. SGK gelme ihtimali yüksek fakat şehir konusunda dikkatli olmalısın.

 32. ağustosta ne başvurusu var? Henüz hiç bir şeyin tarihi belli değil vergi müfettişliği hariç sanırım. eğer gümrük için diyorsan pek bilgim yok fakat bence başvurabilirsin. çünkü askerde tercih yapıp atananların hakları saklanır. bu gümrük içinde geçerli olmalıdır. karaca belki bu konuda bilgi sahibidir.

 33. merhaba karaca bey işletme mezunuyum p3 puanım 82.463 3. ve 4.dereceden yoğunluk olan illeri yazacam üniversite istiyorum gelme ihtimali nedir sizce cevaplar mısınız?kardeşimde işletme mezunu p3 puanı 84.123 tapu ve sgk yazacak 3. ve 4.dereceden yoğunluk olan illeri tercih edecek gelme ihtimali varmıdır ?lütfen cevaplar mısınız ;teşekkürler…

 34. kesin atanmak istiorumm…o halde sgk yazsam mantıklı olur mu hep??bide tapu da yazarım verdıgınız bılgılere göre yazmk mantıklı…baska da kurum yok sanırım yazabılecegım???

 35. kardeş kaç gündür uykusuzum kusura bakma. benim demek istediğim konu şuydu malum ben ağustosta askere gidecem.ve gümrük ve ptt ben askerde iken alım yapacaklar o zaman başvurma imkanım yok değil mi.kardeş cevapların için teşekkür ederim.sağolasın

 36. karaca bey benim anlamadığım gümrüğü kazananların tercih yapıp tutsa bile yerleşme ihtimalleri var mı benim bildiğim 6 ay önceden istifa veya çok çok zor olan muvafkt. gerekiyor
  hangi amaçla tercih yapacaklar?

 37. arkdaşlar bence karaca hocamın dedigi gibi puanı yüksek olan arkadaşlar(85) üstü tercihlerinde 4001 leri yapsınlar 4001 kadroların hepsini onlara bırakmayalım. yüksek alan arkadailar kadrolarımızı onlardan birazını alabilirler.yanlıiş düşünüyorsam kusura bakmayın am hakkımız yendi bu kadroları onlara bırakmayalım

 38. söylediğim gibi çok bilgim yok bu konuda fakat bence askerde bu konuyla ilgili sıkıntı olmaz. şöyle ki, zaten başvurular internet üzerinden yapılıyor dosya gönderimi vs ailen dahi yapabilir ve mülakat içinde gittiğin birlikten izin verilebilir diye düşünüyorum ama bunlar hep tahmin.umarım bir kolay yol bulunur ve başvuru hakkına yazık olmaz. iyi günler.

 39. atrıntılı bir yorumu paylaştığın için sağol. Benim sorum tapu daki müdür yardımcılarına ve müdürlere uygulanan rotasyonun içeriği, bu kişilerin bir rotasyona tabi tutulduğunu okumuştum.

 40. benim panım da 82,8 maliye bölümü mezunuyum . dogu illerdei ünv hariç ünv gelirmi sayın karaca

 41. iibf-4503 benim puanım 85.696 maliye kars tunceli dahil yazıcam sonrakilerde de sgk icra ve sgk yazıcam il ayrımı yapmıyorum kontenjanı yüksek olan yerleri yazıyorum. en son olarak da 9 eylül üniversitesi yazıcam.. ne düşünüyorsun gelme ihtimali yüksek mi?? ben bazı hesaplar yaptım kafama göre ama yine de siz benden daha tecrübelisiniz yardımcı olabilir misin??

 42. karacaya sormuşsun fakat bende fikrimi belirtmek isterim. puanlarınıza göre yapacağınız en doğru tercihleri belirtmişsiniz. gönlümden geçen ve aklıma uyan büyük bir ihtimal ile ikinizinde atanabileceği. Umarım yanılmam herşey gönlünüzce olsun.

 43. sayın karaca , üniversitelerde eş durumundan tayin istene biliyormu bu konuda bilgi verirseniz sevinirim

 44. Arkadaşlar gümrüğün alım yapacağı tamam da ptt nın acıktan alım yapacağını siz nerden kimden öğrendiniz? Benim daha önce okuduğumda bu atamaların içinde olacağı söyleniyordu ve malum yok.Yok diye mi açıktan alım yapacağını söylüyorsunuz yoksa okudunuz bilgi mi edindiniz?

 45. es durumundan tayın gıbı bı ımkan yok .tayın alamadıg ıcın ıstıfa eden brısı vardı memurlarnette gıresun unısydı galıba

 46. PTT alım yapcak diyen arkadaşlar bei aydınlatabilir misiniz?

 47. teşekkür ederim.. baya korkuyorum ya olmazsa acaba üniversitelere mi ağırlık versem diyorum ama işin sonunda pişman olmakta var

 48. Maliye ihtimali elbette var doğu olması bu şansı arttırıyor fakat daha öncede belirttim çok fazla ümitli olmayın çünkü hayal kırıklığı yaşamanızı istemem. SGK konusunda bence yeterli puanınız var ankara izmir ve benzeri bazı şehirlerin SGK biraz riskli gibi görünüyor. özellikle izmir ve ankara için bu çok önemli. ÜNV ve belediye çakılı kadro olduğu için en mantıklısı sonlara yazmaktır diye düşünürüm her zaman. ki bende yazacak olsam en sona yazarım hatta yazmamak bile daha iyi olabilir diye düşünmüşlüğüm vardır. fakat siz gönlünüzdn geçeni yapın. . Bu çakılı kadro konusunda pişmanlık yaşayan örnekler çok fazla karşıma çıkıyor dileirm bunlardan biri olmazsınız. Herşey gönlünüzce olsun ben sizin atanacağınız konusunda umutluyum ve umarım yanılmam.

 49. Üniversite ve belediye çakılı kadrolardır.Tayin olayı yok dencek gibi zaten karaca daha öncede belirtmişti.

 50. benim üniversitemde tanıdığım bayan memur var eş tayininden dolayı 3 yer değiştirmiş çakılı deyip durmayın diyor

 51. eşler genelde ünv’de çalışan kişiye tabii olur diye biliyorum. tabiki iki eşte çakılı kadrodaysa durum fena gibi.fakat referansınız çok iyiyse bununda pek bir önemi kalmıyor. çakılı kadro konusu dikkatli olunması gerteken birşey arkadaşlar.

 52. PTT ile ilgili bilgiler bir sitenin forumunda paylaşılmıştı fakat bulamadım. ama emin olduğumuz birşey var ki PTT kesin alım yapacak cünkü çok ciddi personel sorunları var. bu alımı tam olarak hangi tarihte yapacak bu konuda bilgi yok ama bu kadroları çektiği için yakın zamanda yapacağını düşünüyorum. personellerin özlük hakları çalışmaları bitirilsin alım çıkar bence.

 53. Karaca hocam veya bılgısı olan cevaplarsa sevınırım.
  puanım 82.0 bölum uluslararası olduğu ıcın pek secıcılıgım yok maalesef elde sadece sgk var. karaca hocam 80-84 bandında atamalarda gorucez demıs lakın bu durum sgk ıcın mı tapu ıcın mı yoksa 2si içinde gecerlı mı?artık bu saatten sonra sehır secıcılıgım yok doğuda bır kac ıl dışında turkıye genelını 30 tercıhte sgk olarak doldurmayı planlıyorum. bundan başka farklı bı onerınız olursa benıde aydınlatırsanız sevınırm. sımdden teşekkürler.

 54. p3 82.463 puana sgk ve tapu gelme ihtimali var mıdır yazmalımıyım 3. ve 4. derecen yoğunluk illerinden?olmayacağını düşündüğüm için üniversitelere yönelmenin en mantıklısı olacağını düşünüyorum fikriniz nedir?kardeşime sgk ve tapu gelebilr puanı p3 84.123 2. dereceden illere yoğunluk vermeli mi yoksa 3. ve 4. derceden yoğun olan iller iyi midir?çünkü ;çok mantıklı tercih yapmak gerekir kadro sayıları ve açılan yerler belli…

 55. tamam ama referansınız sağlam değilse ünv de adım atamazsınız. imkansız diyen olmuyor zaten ama çok zor olduğuda bir gerçek. dünyada anasından babasından başka yakını olmayan bir insanı hiç tanımadığı bir şehrin üniversitesine yollayıp ömrünü orada geçirmesine sebep olmaktansa çakılı kadrodur dikkatli olun iyi düşünüp yazın demek daha doğru bir davranış. ünv memuru olup sorun yaşayan aileler var ve yakın olduğum insanlar. ayrıca ünv de becayiş için kabul konusu ve hangi şehire kimle becayiş yapacağınız hatta ünvan konusu bile çok dikkat edilen hususlar. neyse ben dikkatli olunmasından yanayım.

 56. pardon uluslararası yazmışsınız. söyleyecek söz yok açıkcası. en çok zararı sizler gördünz.

 57. aynen hocam ııbf ıcın mücadele verdık ancak gordukku bızım bölumu ııbf den bıle cıkarmıslar maalesef. tapunun bızden alsa tum tercıhlerı tapu yaparım sahsen sgkdan cok tapu tercıh etmek ısterdım ancak sıstem bızı sadece tek kuruma yonlendırıyor. bu yüzden her ıldekı sgk yazmayı dusunuyom bundan başka yapacak başka bısey yok sanırım.

 58. bölümünüz önemli. tapu ve icrayı bazı bölümler yazamıyor. SGK yazın hep diyemem ya da yazacaksanız 4. derece şehirlerden yazmayı unutmayın derim. ama tapuyuda işin içine dahil ederseniz ihtimaliniz artar. 1. ve 2. derece şehirlere çok yönelmeyin elbet oralardan da yazın fakat yoğunluk 3. ve 4. derece olsun. dilerim yanlış yönlendirmiş olmam ve umarım güzel bir yere gönlünüzce bir kuruma atanırsınız.

 59. m7 sıralamam 1628 puanım 88,48 hocam maliyeye atanma durumum nedir sizce

 60. dilerim pişman olmazsınız fakat çokta sıkıntı yapmanızı tavsiye etmem. eğer çok çok acil bir durum yoksa diğer atamalarda da şansınız yüksek olacak. erkekseniz askerlik meselesi önemli tabiki.

 61. bence 82 puan ile 3. ve 4. dereceye yoğunlaşmak mantıklı. ilk sıralara tapu ve SGK yazmaya değer. bu alımlarda SGK ilçe bazında ayrıma gitti aslında bu bazen avantaj olabiliyor bu yüzden dikkatli bir tercih gerek. 2. dereceden bazı yerleride belki yazabilirsiniz fakat anladığım kadarıyla ihtimalde biraz zor. 84 puan ile 2. derece ağırlık verebilir fakat 3. ve 4. derecede sonlara doğru bulunsun ihtimalini çok yüksek hale getirsin derim.herşey gönlünüzce olsun. dilerim yanılmam ve mutlu bir iş sahibi olursunuz.

 62. yazdığınız şehirlere göre değişir fakat bence ihtimal gayet yüksek. 4001 bu sene için neredeyse 5 tane çok iyi kurum yazabiliyor. bu yüzden puanların düşme ihtimalini yüksek görüyorum.

 63. merhaba arkadaslar. işletme 82.2 puanım.hiçbir seçiciliğim yok aslında ama bu kadroyla atanma ihtimalimiz bile kalmadı malesef

 64. ilk 5 e maliye yazmayı düşünüyorum . şehirler arasında kararsızım . bilg. işletmeni sertifikası transkriptimizdeki bilgisar dersi eş değer mi oluyor acaba? bir de sgk daki icra memuru ve memur arasındaki fark nedir. bunları önceden açıkladınız mı bilmiyorum ama öğrenmek istedim . teşekkürler

 65. Arkadaslar sizce ptt kesin alim yaparmi yani ozellesme durumu vardi ya hic alim yapmama ihtimali varmi

 66. tsk ederım güzel dileklerın icin ve yardımın icin Allah razı olsun….hersey hepımızın gönlünce olur inşş…ben işimi garantıye almak için hep 3 ve 4. derece riskli yerlerı yazıcam..gerisi kısmet artık.kısmetten öte yol olmazmış :)

 67. hocam ben işletme mezunuyum puanım 83,326 maliye gelirmi? puanımla sgk ve tapu mu yazmalıyım? doğuda kadro çok herkes doğuya yönelecek yığılma olur diye düşünüyorum batıda kadro boşluğu olurmu cvp yazarsanız sevinirim…

 68. söyle söyleyeyim. transkripteki bilgisayar dersi sertifikayı ikame ediyor. sgk memur ile icranın maaş ve özlük haklar konusunda farkı yok. fakat çalışma açısından ayrıntılı bilgi isterseniz icra memurları derneğinin sitesine bakmanızı öneririm.

 69. bölümünüz önemli? 3. 4. derece şehirlere kurum ayrımı yapmamanızı tavsiye ederim. zaten pek kurumda yok.

 70. evet var. şehir seçiciliğinde dikkatli olmalı ve mümkün olduğunca kurum ayrımı yapmamalısınız.

 71. sgk ve tapu yazmayı düşünüyorum gelrmi acaba? şimdiden teşekkür ederim

 72. şehir olarak doğu ağırlıklı yazsak olurmu peki?

 73. maliye ihtimalini çok düşük görüyorum. doğuda yığılma elbette olabilir fakat kadro durumu çok sorunlu ve batıda puanların düşmesi gerçekten süpriz olabilir diye düşünüyorum. tabiki 2. derece şehirlerde 83 civarı atananları görebiliriz ama şans çok önemli bir faktör.

 74. artık çok acil atanmam lazım 2 yıldır işsiz bekliyorum bayanım ama hedeflerim için bu atamada gitmem şart hayırlısı diyorum yinede

 75. olur diye kesin konuşamam ama ihtimalinizi çok arttırmış olursunuz. zaten doğuda kadro sayısı batıya göre görece fazla gibi duruyor bu da ihtimali arttırır.

 76. ya bir de teiaş hakkında ne dersiniz yazmak mantıklı mı maaşları nasıl

 77. selamun aleykum . tercihlerim hakkında yorum yaparsanız mutlu olacağım bölüm maliye 84.76 ile maliye ve sgk olmak üzere 2. ve 3. derece şehirleri tercih edeceğim daha sonra d üniversite tapu şeklinde olacak gelme ihtimali nedir?

 78. yardımcı olursanız çok sevinirim cvp bekliyorum teşekkürler arkadaşlar

 79. hocam çok teşekkürler cvplarınız için son bir sorum olacak sgk veya tapu gelirmi 3. ve 4. derece şehirlerde

 80. teiaş bu atamanın en sağlam kurumu sanırım. DHMİ sonrası en gözde kurum. maaş olarak diğer kurumlardan fazla alıyor, özelleştirme kapsamında değil diye bilgi almıştım. ankara bursa gibi büyük şehirler konusunda şüpheliyim ama diğer yerleri yazmanızı öneririm. en azından ben 88 küsür puanla yazardım. sizin puanın şu avantajını unutmayın bence. siz bu atamada çok çok yüksek ihtimal yazdığınız bir çok yere gidebilirsiniz. bir ihtimal tahminler tutmadı ve gidemediniz diyelim. kasım atamasında 4001 kodundan bile önünüzde çok çok az kişi kalmış olacak hatta çok çok az kalacak çünkü öğretmen atamaları ağustosta sizin önünüzü temizlemiş olur. 4001 tercihi yapan bir çok kişi aynı zamanda öğretmenlik sınavınada hazırlanıyor ve mesleklerini yapmak isterler.

 81. merhaba; iibf_4503
  ben izmirden seçil, işletme mezunuyum puanım 87,946 sadece izmir yazıcam(eş ve çocuktan dolayı) saydım toplam 136 kişi alıyor izmir . İzmirde maliye çok az kişi ve uzak yerler alıyor yazmayacağım zaten şansımda olmaz ama ilk tercihim milli piyango olacak sonra sgk evime yakın yerler sonra ege, 9 eylül,tapu neredeyse bütün izmirleri yazıcam. Ne dersin?teşekkürler..

 82. a.s. yapılacak en mantıklı tercih olur sanırım. maliye de 4. derece şehirleri düşünün derim. eğer ihtimali çok çok arttırayım diye düşünüyorsanız SGK ve tapu 4. derece şehirden son bir kaç tercih yazılabilir bence. ayrıca tapu yu ünv üzerine yazmak sanırım daha sağlıklı bir tercih olur. malum çakılı kadro durumu. umarım gönlünüzden geçen yerde çalışırsınız başarılar.

 83. sanırım yukarıda cevaplamıştım. tekrarlayayım 3. ve 4. derece şehirler ihtimalini ciddi anlamda arttırır. şans faktörünü unutmayalım ama 2. dereceden bazı yerlerinde 83 düşme ihtimali var bunun sebebide SGK nın ilçe bazlı bir dağılıma gitmiş olması. herşey gönlünüzce olsun. inanın çok isterim gönlünüzce bir yerde çalışmanızı.

 84. iibf_4503 verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler aydınlatıcı bilgiler gerçekten

 85. sdemirel13
  eş durumu olmasa puanınızı daha verimli kullanabilirdiniz fakat şuan içinde gayet mantıklı bir tercih olur diye düşünüyorum. eğer ilerisi için kariyer planınız varsa yani tapuda yükseleyim derseniz veya birgün gelir tayin ihtiyacım olur derseniz Tapuyu Ünv üzerine alın derim. Son tercihlerin ÜNV olması bence daha sağlıklı olur. herşey gönlünüzce olsun dilerim güzel bir sonuc alırsınz.

 86. Arkadaşlar iktisat mezunuyum 82.566 puanım var benim için yorum yapar mısınız üniversitele tapu yazıcam gelme olasılığı var mı

 87. amin.teşekkür ederim RABBİM herkesin gönlüne göre versin.

 88. utku
  ben yüksek ihtimal görüyorum. 1. derece şehirlerden ziyade 2. derece şehir yazmak daha mantıklı olabilir fakat ilk tercihleri istediğiniz yerleri yazın tavsiyem. aman gideyim yeter diyerek çakılı yazmayın çünkü puanınız gerçekten çok güzel pişman olup üzülmenizi istemem. herşey gönlünüzce olsun dilerim istediğiniz yerde çalışırsınız.

 89. çok teşekkür ederim. tavsiyenizi dikkate alıcam.

 90. halenur
  şehir konusunda dikkatli olmak lazım. 3. ve 4. derece şehirlerde yoğunlaşmakta fayda var. ünv konusunda bir kez daha düşünmenizi isterim fakat illaki yazarım diyorsanız kadrosu çok olan bazı ünv ler özellikle yazmanızı iyi olacaktır. umarım yanlış yönlendirmiş olmam ve gönlünüzce bir yerde çalışırsınız.başarılar.

 91. sgk icra memurluğu hakkında bilgi sahibi olan var mı ? çalışma şartları vs. sgk memurluğundan farkı nedir. yardımcı olursanız sevinirim.

 92. tayin işi zor olduğu için. aman ha tayin yok demiyorum diğer kurumlara göre biraz daha zor diyorum. :)

 93. Arkadalar Karaca 84-87 arası için 1. dereceden şehirlerin az olması gerektiğini söylemiş. kaç tane olursa makul olur sizce?

 94. İibf 4503 peki 81.769 iktirat mezunuym bunun icin nasl bi yaparsn

 95. arkadaşlar sgk da icra memurluğu her zaman memurluktan daha yüksek mi kapatıyor? bunun nedenini nedir acaba? maaş farklılıkları falan mı var? şimdi ben eko mezunuyum ve 84,21 puanım olduğu için sgk denicem (2. 3. derece şehirlerde). bu durumda hiç icra yazmayıp, sadece memurluk mu yazmak gerekiyor. iibf_4503 arkadaşım bilgin var mı konuda?

 96. teşekkür ederim teiaşı da düşüneyim o zaman . inşallah kasıma gerek kalmadan atanırım:)

 97. puan 86,2 sıralama 3234 osmaniye ve çevresi yazacağım ilk 3 tercih maliye geriye zaten sgk dışı kalmıyori sizce maliye tercihlerini çoğaltmam yararıma olurmu ?

 98. merhaba arkadaslar. puanım 86.2 ızmır sgk ve tapu yazmak ıstıyorum sızce gelır mı?

 99. her zaman yüksek kapatıyor demek yanlıs olur. Yerine göre düşükte kapatabilir. maaş olarak hiç farkı yok. daha doğrusu gecen sene icra yüksek alıyordu fakat devletin maaş düzenlemesiyle normal memur maaşına denklendi. icra diğer memurluktan neredeyse tek farkı iş koşulları. özlğük haklarında diğer memurluklar gibi.çalışama koşulları ile ilgili ayrıntılı bilgi isterseniz eğer. icra memurları derneğinin sitesine bakabilirsiniz.

 100. icra memurları derneğinin sitesine bakmanı öneririm.

 101. burcuiktisat
  bu atamada şansınız az bence. fakat yinede tercihlerini yap ve 3. ve 4. derece şehirlere yönel. SGK ilçe bazında ayrıma gittiği için sürprizler olabilir diye düşünüyorum. umut fakirin ekmeğidir aç kalmamamız dileğiyle. dilerim istediğinz yerde çalışabilirsinz

 102. bence çoğaltabilirsnz fakat temkinli olmanızda da fayda var. puanınız bir çok kişiye göre çok iyi SGK atanma ihtimalinizde yüksek.

 103. hasibe
  izmir için ihtimal düşük ama mutlaka tercihlerinizde bulundurmanızı tavsiye ederim. izmir çevresindeki illerin SGK larınıda yazarsanız şansınız artacaktır. iyi çalışmalar

 104. merhaba
  kamu yönetimi mezunuyum puanım 82.610 il ve kurum konusunda ayrımın olmayacak. atanma olasılığım ve tercihler konusunda önerilerinizi rica edeceğim.
  teşekkürler..

 105. işletme 84.538 ıle ıstanbulda tum kadroları yazıcam ıhtımal var mı ne dersiniz? riske deger mı sızce. istanbul dısı edırne kırklaerlı gıbı sehırlerde malıye yazmayı planlıyorum. herkes yorum yapabilir. artık sağlıklı düşenemiyorum. yardım edin lütfen :(

 106. cok tesekkur ederım ancak aılemın burada olmasından dolayı ızmır ıstemıstım ama aydın we manısa da yazacagım oraların gelme olasılıgı nedır pekı:(

 107. aydın manisa gelme ihtimali izmirden daha yüksek fakat buralara ne kadar kadro açılmış onu bilmiyorum. bu yüzden tercih yaparken dikkatli olmak lazım.aydın ve manisadaki kadro azlığından dolayı izmirden yüksk kapatabilir. ayrıca izmrde SGK kadroları bölünmüş durumda. Yani toplamda sanırım 5 ya da 6 tercihlik SGK ilçeleri vs.. oluşturulmuş. bu yüzden izmirin bazı yerleri sürpriz yapabilir. düşük ihtimal fakat yinede denemeye değer. herşey gönlünüzce olsun

 108. kurum ayrımı yapmıyorsanız yoğunluğunuz 3. ve 4. derece şehirler olsun. bazı şehirlerde ünv alımları 30 20 10 civarlarında ve 4503 kodu alımıda yapıyor. bende kamu mezunu olduğum için dikkatimi çekmişti. bu ünv lerde yazılabilir bence. ama çakılı kadro olduğunu unutmamak lazım.bu arada ünv olan bazı şehirlerin kötü olduğunu düşünmüyorm.sizin puanınıza bu ünv lerin gelme ihtimali var fakat yinede düşük bir ihtimal olduğuda unutulmasın. (muğla-bolu-çanakkale-giresun gibi..) başarılar.

 109. İstanbulda bütün kadroları yazarsanız atanma ihtimaliniz hayli artar. SGK ilçe bazında bölündüğü için sürprizler olabilir ve istanbul ciddi bir kadro açmış durumda. bölümünz eğer yüksek alım yapanlardn biriyse (iktisat işletme maliye vd.) şansınızda yüksektir. fakat kasıma kalmak istemiyorsanız 3. ve 4. derece şehirlere yönelin derim.

 110. pardon bölümünüzü en başta belirtmişsiniz.işletme en çok alım yapan bölümlerden biri. bence gönlünüzü ferah tutun puanınız pek çok kişiye göre iyi durumda

 111. Bölüm İşletme puan 84,164 sadece İstanbul yazmam gerekiyor kurum fark etmez öneriniz ve olasılık değerlendirmeniz nedir?

 112. s.a hocam 87.5 malıye bolumuyum bu 4001 malıye butun hayallerımı suya dusurdu… bursa ve cevresıydı ıstegım ama artık sgk ve tapu kaldı bursa ve cevresı sız ne dusunursunuz atanma durumum hakkında ???(allah razı ollsun smdıden hayırlı kandıller)

 113. bi umut ışığı vermeniz bile ne kadr güzel oldu. allah razı olsun

 114. 90 ve üzeri dhm yazsın iyi para veriyo ve rahat.85*90 ise maliye yazsın .yedirmesinler boş beleş insan müsfettelerine…il ayrımı gözetiniz ama öncelik bu kurumlar olsun .ilerde istediğiniz ile geçersiniz.ama bu puanlı arkadaşlar tapu,sgk üni yazarsa yazık olur derim…

 115. puanınız gayet güzel fakat bursada kadro sayısı bu atamada çok az görünüyor. muhtemelen diğer şehirlere kayacaksınız fakat bu dönem yakın şehirlerde de az kadro var gibi.. bölümünüzün durumu ve puanınızın iyi olması bence atanma ihtimalinizi gayet yüksek yapıyor.eğer riski en aza indireyim diyorsanız tavsiyem istanbula yönelin ya da 2. derece şehirlerden de tercihlerde bulunun. ayrıca 4001 kodundan bir kaç tercihte bulunmanızı tavsiye ederim.illaki bursa ve civarı istiyorsanız biraz riskede girmeniz mantıklı görünüyor.herşey gönlünüzce olsun.iyi çalışmalar.

 116. bir çok kurum bu sene 4001 alıyor. bence 90 üstü alanların DHMİ için şansını denemesi iyi olur çünkü kurum çok iyi. Hatta işkur,maliye,kyk bile SGK ve tapudan daha rahat ve tercih edilebilir kurumlar. ben özellikle 87 puan üstü arkadaşların biraz riske girmelerini tavsiye ederim. Ben 85 küsür puanla 4001 tercihleri yapacağım şehirden ziyade kurumlar önem kazanıyor bu durumda.

 117. arkadaşlar benim puanım 83.1 bu iktisat mezunuyum hangi kurumları yazmalıyım seçici olma sansım var mı. doğu mu yazmalıyım akdeniz sansım nedir. güneydoğu ağırlıklı yazmayı düşünüyorum inüni kesinlikle yazmayacağım şansım nedir. 3-4 şehirler nereler oluyor. saygılarr… allah gönlünüze göre versin hepimizin

 118. teşekkürler kardeşim yoğunluk olmayan şehirleride ele alırsak ilk 5 olabilir.

 119. mrb arkadaşlar puanım 82.5 bu atamadan ümit yok ama gerye kalan atamalardan birinde atnabilirmiyim üniverste belediye hariç doğu karadeniz düşünüyorum ümit var mı yoksa hiç istemesemde 2014 de mi hazırlanmalıyım yorumlarınızı bekliyorum

 120. Arkadaşlar moral bozmak istemem ama gümrüktekilerin tekrardan tercih yapıcak olması ve 4001’lerinde bize katılcak olmasından dolayı taban puanlar hiç düşmezse inanın hiç şaşırmam. Ben kendimi psikolojik olarak buna hazırladım :(

 121. benim puanımda 82.643 ve çanakkale üni.yi yazıcam. aslında forumda böyle puanımızı yazıp tercihlerimizi paylaşsak birbirimize çok faydamız olur

 122. benden de gelmesi imkansız bi liste;
  1)M.B BİNGÖL (3)
  2)M.B BATMAN KOZLUK (4)
  3)M.B ŞIRNAK MERKEZ (4)
  4)SGK İCRA GİRESUN (1)
  5)SGK İCRA EDİRNE (2)
  6)SGK MEMUR GAZİANTEP (16)
  7)SGK MEMUR ANTALYA MANAVGAT (10)
  8)SGK MEMUR KONYA (14)
  9)SGK MEMUR OSMANİYE (4)
  10)SGK MEMUR Ş.URFA (9)
  11)SGK MEMUR İST (36)
  12)SGK MEMUR MARDİN (4)
  13)SGK MEMUR EDİRNE (5)
  14)SGK MEMUR KİLİS (3)
  15)SGK MEMUR BARTIN (4)
  16)SGK MEMUR ARTVİN (2)
  17)SGK MEMUR GİRESUN (2)
  18)SGK MEMUR GÜMÜŞHANE (2)
  19)SGK MEMUR KARS (1)
  20)SGK MEMUR ARDAHAN (4)
  22)SGK MEMUR VAN (3)
  22)SGK MEMUR SİİRT (1)
  Şimdilik bu kadar ya yazıcak yer bile bulamıyorum :( puanım 83.888 çooookkk zor bi tablo dimi ??

 123. hocam, katsayı bı mıktar 2 nın altına düşme ıhtımalı var yazmıssınız. yanı 1.9 gıbı falanmı olur en kötu ıhtımal, yoksa 1,5-1,6 lara kadar düşme ıhtımalı varmı

 124. katsayı bı mıktar 2 nın altına düşme ıhtımalı var yazmıssınız. yanı 1.9 gıbı falanmı olur en kötu ıhtımal, daha asağı olurmu

 125. Merhaba arkadaşlar. Bölüm, işletme. Puan 85,166. Sadece Ankara yazabiliyorum. Üniversite veya başka bir yer gelebilir mi sizce? İhtimal az mı? Yoksa çok çok azıcık mı(yok gibi)? :)

 126. arkadaslar hepimız bı telas ıcındeyız ama hala su puana bura gelır mı ora olur mu hep benzer sorular asıl onemlı olan bundan sonra ne yapacagımız ııbf olarak belkıde en kotu donemı gecırıyoruz gercekten bırlık olmamız lazm mucadelemızı daha etkılı hale getırmemız lazım yoksa dıger atamalar ıcınde bu hayal kırıklıklarını yasayacagızz malesef.. bıde bazı arkadaslar 85 puan ustu olmalarına ragmen atanırmıyım dıye soruyolar yapmayın allah askına bız burda özellikle 79-82 puan aralıklarında dıger atamalara atanırmıyız dıe kara kara dusunurken bu kadar karamsarlıgınızla bızı daha fazla karamsarlıga ıtmeyın rıca edıorum sıteye her gırdıgımde bı yıkım oluo benım ve benım puan aralıgımda olanlar için.. kımseyı kırmak ıncıtmek ıstemedımm benı anlayacagınızı umuyorum arkadaslar allah hepımızın yar ve yardımcısı olur ınsallah..

 127. geçen bi arkadaş tapuyla ilgili bilgiler yazmıştı ancak ben maaşının falan 1300lerde oldugunu duymustum net bilgisi olan varmı tapu yazmayı istemiyorum ama açıkta kalmamak için sgkdan sonra tapu sıralıycam puanım 84.5.birde bu 1060 kişi olan 4001 kadroları 1780in içindemi ya

 128. Bir Söz

  * Ey oğul!
  * Allah’ın rızasına ulaşmaya çalış.
  * O senden razı olmuşsa bil ki seni sevmiştir.
  * Rızık ve geçim endişesini kalbinden çıkar.
  * Zira sen gönül huzuru içinde çalıştığın müddetçe sıkıntısız olarak rızkın Allah’tan gelecektir.
  * Kalbindeki düşünceleri, tasaları, endişeleri at.
  * Bir tek tasan olsun: O da Allah’a layık bir kul olup olmama endişesi…
  * Bu mertebeye ulaşabildiğin an diğer bütün tasalarına Allah kâfidir.

  Abdülkadir Geylani [10]

  Allah hepinizin gönlüne göre versin çok yıpratmayın kendinizi arkadaşlar..

 129. Tapunun maaşı normal memur maaşıdır. Şu şekilde yaklaşık 1760 TL, evliysen ve eşin çalışmıyosa +155, bir çocuk için +30

 130. MALİYE BAKANI YARDIMCISI İLE BİR GÖRÜŞME SÖZ KONUSU.ANKARADA

 131. arkadaşım ben tapuda memurum 2012 nin son atamasında 78 puanla tapuya atandım sonra sınava girdim sınavdan 85 küsür aldım başta sevinçliydim atandığıma 1kişilik kadroya atandım tapu yazmayın işin içine girince farklı oluyor maaşım 1166 tl ek ödemem 591 tl ek deme maaştan ayrı olunca emekklilik maaşı 1166 dan yatınca maaş düşük olcak hadi onu geçtim.RÜCU diye bişey vvar sahtecilik olayları çok sahte vekaletname sahte nüfus cüzdanları kadastro hatalarının sorunlusu tapucu daaha çok şeyler var medeni kanun 1007 okuyunca anlarsın.şuan aday memurum ama hep bir istifa var aklımda

 132. arkadaşlar 1781 iibf ve 1062 4001 olmak üzere 2843 kişi var iibf den hepsi iibf olmayacak ama en azından 2000 e yakın iibf li gidecek ve taban puanlar bu durum da bile 83-84 arası olacak bence bu kadar da abartmayın 83 ve yukarısı puana sahip arkadaşlar rica ediyorum telaş yapmayın ben 82.5 puanla bile umutluyum yine atanır mıyım diye düşünüyorum tabi bunu 88 alan arkadaşım bile düşünüyor normal ama şu an tek yapmamız gereken sakin olmak ve ‘DOĞRU TERCİH’ yapmak lütfen herkes istediği yerleri yazsın gerçekten mutlu olabileceği ben de çook üzüldüm ama üzülerek bir ey elde edemeyiz 85 altı puan alan tüm arkadaşları MÜCADELEYE davet ediyorum her gün 1 saatinizi ayırın ve ilgili kurumlara dilekçeler yazın tepkilerinizi verin böyle üzülerek elinize hiç bir şey geçmez ben 80 altı alan arkadaşlarımızın da atanmasını istiyorum 2012 kpss çok zordu ve herkes emek verdi lütfen destek olun ve ilgili kurumlara tepkilerimizi verelim …şu ana kadar toplam 2843+722=3565 kişi iibf mezunları için ayrıldı 4001 de bize ait yüksek puanlı arkadaşlarımız çok daha atanamayan ve onlar meliye ,işkur ,dhm ,kyk yazacak tabiki siz yaz demeseniz de ..şöyle bir durum var gümrüğe atananlar da 4001 kadrolarını yazar büyük ihtimal ,a grubu alımları da oldu 4000 e yakın insan atanmış olacak şimdiye kadar 2. atamayla ümitsiz olmayın ve hakkımız olan kurumlara sahip çıkın bunu sadece mezunlar yapmasın iibf okuyan arkadaşlar da yapsın onların da bir şeylere şimdiden tepki vermesi lazım ..”ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN” .. herkes emeğinin karşılığını alır inşallah …

 133. 4001 in yanlış olduğunu anlatmamız lazım en başta ilk işimiz bu olmalı…

 134. karaca hocam ve iktisatçı arkadaşım bi sorum vardı sizde fikrinizi söyler misiniz rica etsem..tercih dönemine yoğunlaşmalıyız doğru ama ben hala inanamıyorum bu duruma.sanki bu bi şaka ve pazartesi gerçek kılavuz yayınlanıcak. siyasete kesinlikle girmek istemiyorum niyetim o değil gerçekten ama yapılan seçimlerin verilen kadro sayılarına bi etkisi oldugu da çok açık.hazirandaki şu azıcık kadrodan sonra
  kasımdaki atama için ne düşünüyosunuz acaba? genelde kasım alımları hep düşük olmuş bugüne kadar ama hem bu 2 alımdaki kadro azlığı sebebiyle (maliye bakanlığının bize attığı bi 4001 kazığı da var tabi) hem de seçim öncesi olması sebebiyle kasımda yüksek miktarda bi alım bekliyorum ben açıkçası.çok mu iyimser düşünüyorum sizce bu hayali bişey mi :( bide şu var hadi kasımda da 1500 civarı bişey verdiler diyelim ki( allah korusun) e o zaman da haziranda 5 bin 6 bin bişey vermeleri gerekiyo.en yüksek miktarlı alımı sona mı bırakacaklar yani böyle bişey olabilir mi siz ne düşünüyosunuz bu konuda??

 135. volkan sema arkadas verdgin bilgiler icin tesekkurler ama ben ümraniye tapu dairesıne gıttim çalişanlar 1760 tl alıomus
  zaten en duşük 657 memur maaşı bu bundan daha düşük nasıl olabiliyor anlamıyorum..

 136. 4001 lerin bize katılacak olması derken açıköğretimden mi bahsediyosunuz?

 137. 1060 4001 ayrı kadro 1781 İİBF ayrı kadro arkadaşlar karıştırmayın. İİBF mezunları 4001+İİBF ile 2841 kadroya tercih yapabilmektedirler. 4001 ler İİBF kadrolarını yazamaz.

 138. mantıklı bir tercih. fakat tapu ve eğer aklına yatarsa ÜNV-belediye de eklemeni tavsiye ederim. dilerim bartın gelir çok şirin bir yer.

 139. arkadaşlar 6225 kodu ne oluyor? nereye bakacağımı bilmiyorum.

 140. ilerki günlerde maliye bakanlığında görüşme olaccak arkadaşlar.görüşme günü ilgililer ciddi olduğumuzu anlaması için ankarada gösteri sözkonuusu olacak.

  Abdullah E.Cantimur ‏@aerdemcantimur 1h
  @GaspadinAhmet @_CgdMkLs_ özel kalemi arayıp benim Ankarada olduğum ve size de uygun olan bir zamanda buyrun gelin.
  Details

 141. ankara dışında da yazmanızı öneririm. sadece ankara yazarsanız olmayabilir. fakat tercihlerinizde istediğiniz şehrin kadrolarını kesinlikle bulundurun. puanınız bir çok kişiye göre çok iyi fakat kadro azlığı ve ankara isteğiniz şansınızı oldukça düşürür.

 142. Başka şehre gidemiyorum. Özel durumum var. Ankara yazabiliyorum. Nasip…

 143. tsk ederım evet ıstanbul kesınlıkle yazacagım.. ama sız ne yazmamı onerırsınız sgk tapu ya da kyk???

 144. Tapu maaşı kesinlikle normal bir memur maaşıdır. Eğer atandığınız yerde 2B tapu çalışmaları varsa 6 ay 360 TL fazla alınıyor fakat yeni atananların 2B ye denk gelme ihtimali azdır.4001 ile İİBF ayrı kadrolardır. İİBF nin 4001 tercih hakkı vardır. başarılar.

 145. meb onaylı bilgisayar sertifikalı. fakat transkriple bilgisayar dersi aldığınızı kanıtlarsanız sorun yok.

 146. hsn_ arkadaş, sgk icra memurluğu da diğer icra memurlukları gibi biraz action bir iştir :) Çalışma şartları çalıştığı birime yani ait olduğu yerdeki bünyeye göre değişiklik gösterebilir ki bu da biraz şansına bir durumdur genel çalışma şartları dahilinde işleri çok ta kolay değildir ama tabi hemen her icra memurunun karşılaştığı komik olaylarda olabiliyor yani tanıdık bir abi var işte bir olay anlatmıştı, adamın tekinin işte kurumda durumunu araştırmış falan sonra artık adamın durumu neyi gerektiriyodu bilemem ama bu bizim abi o araştırdığı adamın arabasını mı ne haczetmiş işte sonra o adam bunu tehdit etmiş, peşine düşmüş biraz falan yani ben tabi biraz olumsuz bir örnek olay anlattım ama bu işin zor kısımları da vardır yani askerliğini yapan arkadaşlarımız bilirler,herkes aynı değildir ve bazı insanlarla uğraşmak gerçekten bunaltıcı ve zordur :) ama tabi gene bu işin eğlenceli kısımları da vardır illaki..Şunu da söyleyebilirim öyle sadece masa başı çalışmıyorlar düz memur gibi işte böyle icraya falan gidiyorlar işleri gereği, yeni başlayan memur 1650-1680 tl civarı bir maaş alıyormuş ama tabi yaklaşık 1 senesini dolduran aday memurlar ise artık memurluğa geçiş yapıp 2000 tl den aşağı almıyorlarmış..

 147. tercihleri en son ne zaman verebiliriz? 03 temmuz mu yoksa gelecek cuma mı?

 148. zeynep arkadaşım ,3 temmuz da son.. 24 haziran-3 temmuz

 149. hayır 4001’lerde bizim maliye bölümünü tercih edebiliyor ya onu demek istedim

 150. slm herkese ben puanların 81 lere düşeceği fikrindeyim.gümrüğe giden 83 üstü puanlıların en az 2750 tl maaşı bırakıp 1700 lerde maaşa razı geleceklerini zannetmiyorum. benim bölüm işletme puan 82.9 dğu anadoluda ki tapuları yazacam.sizin de yorumlarınızı bekliyorum .gelme ihtimali nedir sizce .ayrıca puanla üni yazıp puanımı heba etmek istemiyorum bilmem katılırmısınız.. allah herkesin yardımcısı olsun..

 151. inşşş cok isterim bartın olsun…ben üni ve belediye yazmk isterim ama tayin olmaması sıkıntı nişanlım askeriyede üni ye atanırsam eş durumundanda mı tayın çokk zor??

 152. karaca ve iktisatçı hocalarımın yorumlarınıda bekliyorum..

 153. mehmet_1988 arkadaş bu duruma ne kadar karamsar bakarsan bak, benim öngörüm şu ki gümrüğü kazananlardan tekrar tercih yapıp girmeye çalışan kişi sayısı çok az olacaktır,o kadar insan yani oraya atanıp çalışanlar neticede bunu bilerek girdiler ve oraya girdikten sonra ne gibi şeyleri yapıp yapamayacaklarını da öğrendiler yani kpss atamalarında tekrar hak talep edebilmeleri için en az 6 ay önceden istifa etmeleri gerektiğini,kurumlarının normalde muvafakat vermediğini, aksi taktirde ölü tercih yapıp puanlarının bazı durumlarda yanabileceğini vs. gibi ayrıca 4001 ler mevzusunda da hala yapabileceklerimiz var..Daha önce de altını önemle çizdiğim üzere bizim bölümdeki yüksek puanlı arkadaşlarımız tercihlerinde başlara 4001 li kodları yazar ve atanırlarsa onlardan ne kadar çok kadro aldığımız nisbetinde yarar,taban puanlarımızda rahatlama göreceğiz..Ayrıca hal zaten böyleyken biraz daha umutlu olmakta,olaylara ve gelişmelere çok ta karamsar bakmamakta fayda var..Bundan sonrası için olsun mücadelemiz..İyi günler

 154. 81 e düşme ihtimali elbette var fakat bu sürpriz olur diye düşünüyorum. gümrüğü hesap ediyorsunz ve haklısınz belki ama 85 üzeri gümrükçülerin tercih durumu çok olacak gibi ve bu da domino etkisi yapacak.en çokta 84 altını etkileyecek diye düşünüyorum. hatta ne yazık ki 85-86 puanlar bile bu durumdan ciddi etkilenecek diye düşünüyorum. daha önce dediğimiz gibi SGK nın ilçe bazlı bölünmesi sürprizler yapabilir yinede çok fazla umutlanmayıp 3. ve 4. derece şehirlere yönelin derim. Ünv konusunda 2 kez düşünmek lazım tayin zor bir durum..

 155. valla iktisatçı kardeşim zaten gümrüktekiler tekrar tercih yapmazsa çok fazla bir sorunumuz olmayacaktır. ama beni gümrüktekilerin tekrar tercih yapması ve 4001 korkutuyor. benim bölümümde iktisat puanım 82.64.

 156. teşekkür ederimiktisatçı kardeşim.
  kasım ataması nasılolur sizce beklemekten de korkuyoruz bundan daha kötü bir kadro gelecek diye.
  sgk en ucra yerler bile bana gelme ihtimali yok mu puanım83 kamu

 157. valla iibf_4503 kardeşim gümrüğe giden bir çok arkadaşım var.tercih etmeyi düşünmüyor.ben gene bu konuda iddalıyım en fazla %10 bir dilim tercih yapar.peki siirt veya harran üniversitesini yada hakkari şırnak taki tapuların gelme ihtimali nedir sence kardeşim.

 158. iktisatçı hocam sence 83-82 bandı toplam 4 atamada ne alemde olur bi yorum yapabilir misin?

 159. 83 ile üniversite yazsam mı yazmasam mı çok kararsızım

 160. hasan021 kardeşim öncelikle şunu belirtmek isterim ki taban puanları bize verilen kadro ölçüsünde o kadar aşağılara malesef inemez ama tabi bu 81 le 82 yle atananları göremeyeceğiz anlamı taşımamaktadır, tek tük diyebileceğimiz sayıda 80- 81 arası puanla veya çok azıcık ta olsa 81 küsür puanla atananlar olacaktır yani çok iyi,isabetli ve şanslı bir biçimde düşük puanlarla tercih yapıp yazdığı kurumlardan birisine denk getirebilecek olan arkadaşlarımız olacaktır..Lakin geçen yazılarımda ve analizlerimde de bu durumu özellikle belirtmiştim ki ; gümrüğün,diğer küçük çaptaki açıktan alım toplamlarının ve A grubu alımların etkisi olumlu bir seviyede görülürse ayrıca 4001 li kodlardan da iyi bir ölçüde koparabilirsek taban puanı 83.2 lere kadar inebilir arkadaşım lakin tam tersi etki görülürse de 84.4 lere kadar çıkabilir..Kendi öngörüm, beklentilerim dahilinde taban puanlarının 83.7-83.8 gibi bir seviyede seyredeceğidir..Eğer atanmayı çok istiyorsanız bu puanınızla daha çok üniversite ve belediye tercihleri yapmanızı öneririm, tabi sizinde özellikle istediğiniz üzere başlara makul ölçüde tapuları yazmak ta yanlış bir tercih sayılmaz..Ama 30 tercihten 20 civarını illa atanmak istiyorsanız özellikle üniversite ve arkasından belediye şeklinde yapmanız daha faydalı olacaktır,7-8 tane tapu yazabilirsiniz..Ayrıca üniversite yazıp atanmak puanı heba etmek değildir ve bu sadece tercih meselesidir ,86-87 puanla özellikle üniversite isteyen tanıdıklarımda var yani siz atanma olayına kurum(sgk,maliye,tapu vs.) tarafından bakarsanız üniversiteye girmeyi puanınızı heba etmek gibi yorumlayabilirsiniz şahsi fikrimi soruyorsanız ben öyle düşünmüyorum,iyi günler..

 161. o konuda çok bilgim yok fakat bazı yerler tayin konusunda sorun olmuyor. eşinize tabii olma ihtimaliniz yüksek. askeriye polislik vs.. bu meslekler biraz farklı değerlendirilebilir. yinede biz dikkatli olalım ünv yazarken. ki açıkcası benim ünv konusunda hep bir şüphem var.

 162. arkadslar devlet malzeme ofisi nasıl bir kurumdur bilgisi olan var mı?

 163. maliye bakanlığının mevzuatında hangi niteliklerde memur vhki alınacağı yazıyor acaba?

 164. ÜNV için 2 kez düşünün derim. 83 ile bazı yerlerde SGK gelme ihtimali olduğunu düşünüyorum fakat tercih yaparken iyi bir analiz yapmanızı tavsiye ederim. gönlünüzden geçen yerleri illaki yazın ve eğer acil atanma durumunuz yoksa sabırlı olun derim. risklere dikkat ederek sabırlı olun. başarılar.

 165. mehmet_1988 kardeşim,bunu yorumlamak şu an için erken sayılabilecek bir hareket olsa da ben bu yaşanan kadro azlığı durumlarına rağmen son atamalarda 79 puanların gene atanabileceğini düşünüyorum,belirsiz gelecekten bahsederken bunun içinde Ptt nin en az 1 defa olmak üzere atama dönemimiz boyunca tahminimce 2 defa alım yapacağını öngörüyorum, hem de büyük sayıda alım böyle en az 750-800 civarı gibi ,ayrıca Gümrüğün 1 tane daha 1000 lik alımı kesin var ve yıl sonuna doğru diyorlar,A grubu alımlar şu an için iyi bir seviyede ilerliyor aman nazar değmesin daha da fazla olacak gibi, ayrıca seçim öncesi Kasım veya sonrası Haziran alımları için de bundan daha az kadro vermezler diye düşünüyorum ve hiç değilse biraz daha mücadeleci hareket ederiz diye düşünerek en az bu kadar daha kadro alacağımızı söylüyorum,yaşanmasını büyük ihtimalle beklediğim bu gelişmeler ışığında Kasım ayında 82-83 ler zaten rahat eder diye düşünyorum,çünkü Kasıma kadar Ptt alım yapar büyük bir ihtimalle ve zaten Gümrükte gene o sıralar yapar alımını ve çakıştırabilir gene atamayla..Özetle Kasım sonrası bana göre 80 – 82 bandı daha bi rahat edecektir ve 79 lara da gün doğacaktır diye tahmin ediyorum..

 166. hasan021
  %10 dilimini düşük vermişsiniz bence. gümrükte 85 üzeri olduğu kadar 85 altından atanamasa bile referans bulup giderim sevdasıyla tercih yapacaklar vardır diye düşünüyorum. maaş gümrük için önemli bir faktör fakat bazı şehirlere atanan gümrükçü arkadaşlar düşük maaş olsun fakat şuan yaşadığım şehirde olmayayım diye düşünüyorlar bu önemli bir nokta. yazdığınız şehirler genel olarak düşük kapatacak yerlerdir fakat 81′ e düşer mi bilemiyorum. En olası ihtimal ÜNV düşse bile tapunun düşmesi zor görünüyor. fakat sürprizler olabilir. ayrıca ÜNV konusunda 2 kez düşünülmesini tavsiye ederim. herşey gönlünüzce olsun.

 167. zeynep kardeşim eğer içine sinmeyecekse istemediğin bir kurumu tercih etme ve bekle derim sana, ama atanmayı çok istiyorsan aksi taktirde sana yakın bir ilde veya gitmeyi göze alabileceğin bir yerde diyim üniversite yazmayı tavsiye edebilirim,ha illa kurum istiyorum üniv istemiyorum diyorsan da bekle derim,çünkü önümüzdeki açıktan alımlarda ve diğer atamalarda şansın fazlasıyla yüksek olacak bu atamadan sonra..İyi günler

 168. gulcin arkadaşım ,rahat bir kurumdur lakin tercih edeceksen orasının şartlarına iyice bir bak derim sanırım kpds veya üds gibi bir ingilizce puanı da istiyor..

 169. kurumun içeriği hakkında çok bilgim yok fakat bu dönem gelen kurumlar içerisindeki en iyi kurumlardan biri olduğunu düşünüyorum. sanırım uzman alımı yapıyor ve kpds istiyor. bu yüzden düşük kapatma ihtimali var. düşük derken 85 altına düşeceğini sanmıyorum fakat kesin bir bilgi değil elbette.

 170. iktisatçı kardeşim çok sağolasın. inan bana 82,6 puanla 4.atamaya bile karamsar bir gözle bakıyordum. zaten istanbul,ankara,izmir,bursa va adana gibi şehirlerde gözüm yok. tek istediğim yer çanakkale maliye. gerekirse 4.atamayı bile bekliycem

 171. gulcin arkadaşım ilk alımda 1 veya 2 gibi bir kadro sayısıyla kadro açmıştı bize ve inan 67 mi 68 mi ne öyle bir puanla kapatmıştı,araştırabilirsin istersen..İyi günler

 172. iktisatçı seninde puanın benim puanıma nerdeyse yakın 80,53479 işletme sence bizim halimiz ne olur.4 atamaya kadar kardeş kaç gündür yorumunu bekliyorum.puan düşük olduğu için es mi geçiyon ne:/

 173. 4001 den yani herhangi bir puan türünden en yüksek olanı alacaklar orada 7326 mıydı ne öyle bir özel nitelik kodu var ki o da 2 yıl atandığın yerde kalma zorunluluğunu ifade ediyor aslında..

 174. Hayırlı kandiller … peki iktisatçı kardeşim kasımda paunlar 80 lere düşer mi benim puan 80.716 şansım nedir ..

 175. 01iibf63 estafurullah ne es geçmesi, inanın görmedim bu aralar çok fazla giremiyorum foruma kusra bakmayın zira dışarıda da arkadaşlarım var son günlerde bir araya gelip buluşuyoruz biraz daha yakından yardımcı olmaya çalışıyorum onlara da..Arkadaşım bizim durumumuz şu anda genel anlamda yapılan alımların olumlu etkisine göre biraz daha değişkenlik gösterecek bir vaziyettedir,şöyle ki bu alım itibariyle gelen kadrolar malum bunun içinde işte yukarıda da saydığım gümrük,diğer açıktan alımlar ,a grubu alımları vs. etkisi iyi bir şekilde görülürse ayrıca Yıl sonuna kadar Ptt ve Gümrük te gene alım yapacktır bu gelişmeler bizi inşallah Kasım ayı içerisinde biraz daha rahatlatacaktır diye umuyorum..Son atamaya durumlar iyice rahatlarsa,bizim puan bandımızda olanlar için bir şekilde bir yerler olur diye tahmin ediyorum..Evet seninde dediğin üzere hemen hemen aynı puanlar M7 sıralaman 13350-13500 arasıdır senin sanırım, benimde öyle M7 12993 tam olarak yani atanmamız aynı zamanlara denk gelecektir arkadaşım ,şu anda bizim için söyleyebileceğim en iyi şey önümüzdeki ptt nin ve gümrüğün açıktan alımlarında sıralamaya girme olasılığımızın büyük ölçü de artacağıdır..

 176. beyler bir sorum olacak. sizce bulunduğum şehir teiaşı mı tercih edeyim yoksa bulunduğum şehir merkez ilçesi olan karatay belediyesini mi genel bir değerlendir me yaparsanız siz önce hangisini tercih ederdiniz ikiside bulunduğum şehir olduğu için maaş ve çalışma şartları bakımından değerlendirirseniz yeterli olur…

 177. teşekkür ederimiktisatçı ve iibk kardeşim
  istediğim kurumları (sgk) en ucra yerleri de yazarım diyorumgelmese de kasımı bekleyeyim.ama ya kasımda da az kadro gelse sgk da kadro açmasa boşuna beklemiş olurum. tapu yazsam onun hakkında pek bilgim yok. bir arkadaş burda bilgipaylaştı yani o bilgiye bakıldığında iş yoğunluğundan başka birsorun yok amaanlama veremedimneden tapu puanı düşük?

 178. femcan arkadaşım sana da hayırlı kandiller dostum,bu sorunun cevabını bu alımlardaki taban puanları bi nebze olsun belirleyecektir aslında, yani taban puanları beklenenden daha iyi bir seviyede çıkar sa ki o zaman tahminime göre 83.2 lerde olur ve buna aradaki açıktan alımlarla ptt ve gümrük vs. eklenirse kasımda 80 küsür puanlar birazcık daha umutlu olabilir ama ben gene de kasım için bu civarda bi alımda iyimser bir tahminle 81-82 aralığını görebileceğini düşünüyorum..80-81 arası için şu an daha çok Ptt ve Gümrüğün veya diğer kurumların açıktan alımları ile şansları olur ve son atama da tabiki atanma ihtimali fazla olur..

 179. kardeşim Allah razı olsun .. sen yapacak mısın tercih iktisatçı kardeşim ..

 180. 42_bjk_42 arkadaşım puanın gayet iyiyse teiaş yazmanı öneririm sonra belediye derim,maaş bakımından elektirk idareleri en az 2100 tl civarı bir maaşla başlatır belediye ise 1700-1750 tl civarı başlatır..Ayrıca ikisi de rahattır ama tabi belediye de işler,çalışma olayları az çok tahmin edeceğin üzere daha rutin bir şekilde işler..Yani ikisi de iyidir aslında ama tabiki de ikisi arasında eüaş ı başa yaz derim..

 181. yokiktisatçı kardeşimonu sormadım. maliye bakanlığında mevzuatında hanginitelikli kişiler alınması gerektiği yazıyor.yani bunun şartlarında maliye dersi görmesi gerekiyormu? bizim iibf de gördüğümüz derslernden 4001 lerin görmediği ders koşul nitelik şartı var mı? bu klavuzdaki nitelikler değil

 182. femcan arkadaşım ,adettendir diye tercih yapıcam :) hani büyük ihtimalle olmayacak ama gene de puanım nisbetinde üniversite ağırlıklı olarak tercih yapıcam, inan ben bu sınava hiç hazırlanmadım yani matematiğim iyidir Allaha şükür ki 80.837 puanımı da bu sayede aldım biraz hazırlığım olsaydı şöyle tarihtir, anayasadır falan durum öyle görünüyor ki çok daha iyi bir puan alırdım..Ama işte kısmet artık atanırsam da zaten şimdilik bir işe başlayım üniversite de veya nerede olursa olsun ,ondan sonra tekrar girerim adamakıllı sağlam bir şekilde hazırlanarak,yani ben böyle düşünüyorum..

 183. eyw. İKTİSATÇI kardeşim. teiaş demek istedin galiba başa yaz derken. puanım 88 konya dışını yazmayı düşünmüyorum ama belediye ile teiaş arasında kaldım işte belediyede sds war galiba 2000 ciwarı diyorlar belediye maaşına ewimede çok yakın ama bende senin dediğin sebeplerden dolayı gönlüm teiaştan yana ne yapacağımı bilemedim açıkcası. belki teiaş 88e inmeyedebilir..

 184. zeynep arkadaşım o kadar derinliğine inmiyorlar hani belirttiğin üzere o dersi görmeleri gerektiği gibi,zira öyle olsaydı 4001 lere kadro açmazlardı değil mi :)onlar için ders koşul nitelik şartı yok, hayır..Yani puanın iyiyse başlara Maliyeyi gönül rahatlığıyla yazabilirsin arkadaşım,iyi günler

 185. arkadaşlar herkes tercihlerini paylaşşsın ortak bi platform oluşturalım ve herkes napacağını daha iyi bilir

 186. Evet teiaş demek istedim aynı şeyler zaten..İner teiaş 88 e yani genel anlamda teaiş kadrolarından 88 le belki 87 yle bile kapattığını görebilirsin..Evet belediye maaşı bulunduğun yere bağlı olarak ta değişebilir,büyükşehir belediyleri özellikle biraz daha fazla maaşla başlatabiliyor veya iş yoğunluğuna ve mesaisine göre de değişebiliyor sen gene de başa teiaş ı yaz sonra da belediyeyi yazarsın ,evine de yakınmış ne de olsa ,umarım öncelik vereceğin bu ikisinden birisi olur..

 187. belediyelerde SDS vardır. maaş olarak normal memurdan fazla alırsınız. SDS her belediyeye göre değişir. zeytinburnu 500 şehitkamil 600 veriyor diye biliyorum. belediye puanınız için gayet uygun bir kurum bence. tabi öceliğiniz istediğiniz yerler ve KİT olsun derim. başarılar

 188. Rabbim herkesi rızkıyla yaratmıştır.. .. aşağı yukarı puanımız aynı galiba beraber atanacağız nasip olursa inşAllah kardeşim :) bende aynısını düşünüyorum bir yere yerleştikten sonra A için uğraşacağım.. Hakkımızda Hayırlısı olsun inşAllah dost teşekkür ederim..

 189. iktisatçı hala 79,15 için umut var yane son atamada.:D inş olur yaa …gümrük 1000 alsada 500 ü bize gelir ptt de öyle 2 si 1000 olur tapu 120 =1120 oda…gelelim 3, alıma bence 1000 de o gelir fazla vermezler.ss 2120 ..son alımda da 1500 gelirse 80 lerde kalr .tek tüp 79 görülsede bnm gibi 79.1 zor yane

 190. allah razı olsun İKTİSATÇI ve iibf_4503 arkadaşlarım verdiğiniz önerilerden dolayı.. ikiside güzel yerler teiaşta konya merkezde ve çalışma koşullarıda güzel umarım gönlümüze göre sonuçlarnır tercihlerimiz bakalım bu haftada kurumlara gidip bizzat soracağım sonrada yaparız tercihimizi .

 191. tapunun önceki dönem düşük olmasının sebebi. önceki dönem gelen kadro sayısının fazla olması. güzel kurumların İİBF den alması (maliye kyk vd.) maliye kyk vs SGK varken insanlar tapuyu 2. plana atıyor çünkü biraz yoğun bie yer. bence bu atamada bir çok yüksek puanlı tapuyu tercih edecek çünkü SGK koşullrından daha iyi durumu var. Yükselme SGK dan daha kolay. ve tapu SGK arasında yoğunluk farkı yok sanırım.

 192. bu arada bi sorum daha olacak yüksek lisans kit lerdemi yoksa 657 demi maaşa daha çok etki eder yada kuruma göremi değişir yada etki etmez mi ?

 193. Arkadaşlar gece yarısından önce gelip sizlerle genel değerlendirmeler ve tercihler hakkında daha detaylı bir şekilde görüşeceğim inşallah..Bu gece tercihler başlayacağı için büyük bir ihtimalle siteler yoğunluğa uğrayacaktır şimdiden dikkatli olun derim..

 194. gokhan.sevinc tam olarak öyle söylemiyorum arkadaşım inşallah sana da sıra ve senin puan bandında olanlara da sıra gelecektir bir şekilde öyle de ümit etmek gerekir..

 195. karaca hocam sizde üni de çalışıyorsunuz galiba.
  universitelerde tayin çok mu zor,dedikleri gibi ömür boyu aynı yerde mi çalışmak zorundayız

 196. peki iktisatçı kardesım malıye 87.5 ıle bursa ve ıstanbul cevresı hangı kurumları onerırsın tsklr..

 197. 84 puanla bölüm iktisat antalya ve burdur merkez için bölüm farketmez yorumlarınızı alabilir miyim lütfen

 198. DMO ilk atamada 95-89 puan arasında alım yaptı.

 199. 79 puan önceki yıllara göre artık daha fazla şanslı arkadaşlar. ptt ve gümrüğün açıktan alım yapması daha fazla 79 puanlı ve altındaki kişilerin açıktan atanmasına yardımcı olacaktır. Merkezi atamada 79 puanın atanması kadronun durumu ile ilişkili ve sürpriz atamalar şeklinde olur fakat açıktan alım olan gümrük ve ptt mülakat durumundan dolayı düşük puanlılara yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.

 200. benim de oldu suan :) tapu yazmalımıyım sence ya verdgn bilgilere göre olumlu yanı cok ben sgk cok istiyorum sgk yla tapunun sartları cok farklı deglse onu da yazmak mantıklı aslında…ben cok kararsızım ya bitsin su stres nolucaksa olsun :( :(

 201. karacaya sorulmuş fakat yinede yardımcı olmak isterim. ömür boyu demek yanlış. referansa ya da kurumdaki personel daire başkanına göre değişir. fakat genel itibariyle zordur bu yüzden 2 kez düşünmek gerekir. başarılar

 202. iibf_4503 hocam yorumunu alabılır mıyım??bölüm iktisat puan 84 antalya burdur denizli ısparta için bölüm kurum farketmez

 203. burdurun ihtimali daha yüksek. bu atamada antalya kadrosu bir çok şehre göre iyi. özellikle alanya ve manavgat fakat SGK tek kurum olması ve antalyanın gözde bir şehir olması puanların düşme ihtimalini oldukça azaltıyor. iyi şanslar.

 204. burdurun ihtimali daha yuksek derken mesela hangi bölüm için söylediniz hocam??

 205. ben antalyalı olmama rağmen çok fazla istemiyorum burayı..yani bilen bilir içi sizi dışı beni yakar hesabı aslında o kadar da güzel bir şehir diil ve herşey çok pahalı…iyi bi semtte oturmak için kiralar 1000 tl den başlıyor

 206. antalyanın durumunu söylemiştim. ısparta ile denizli şehir olarak aynı konumda sayılır burdur biraz daha düşük olabilir. kadro sayılarını hatırlamıyorum ama yazmanızda fayda var ve antalya’ya nazaran diğer yerlerin gelme ihtimali daha yüksek görünüyor. bu şehirlerde tapu yazmanızı da öneriyorum. puanınız bir çok kişiye göre gayet iyi sabırlı olmanızda fayda var.gönlünüzdeki yerleri yazmamazlık yapmayın.başarılar dilerim. umarım istediğiniz yerlerde çalışırsınız.

 207. bu atamada mutlaka atanmam gerekıyor nişanlım ogretmen ve agıstosta dugunum var

 208. annem babam antalyada yaşıyor ben başka bir şehirde yaşıyorum.

 209. hemşeri çıktık desene hocam:))aslında izmir istiyorum ben ama bu puanla bu atamada olmaz..

 210. hemşerim mutlaka atanmak istiyorsanız 3. ve 4. derece şehirlerede yönelmenizi tavsiy ederim. ayrıca eğer içinize sinerse muğla çanakkale gibi yerlerin ÜNV yazılabilir. fakat bunu 2 kez düşünün çünkü tayin için ÜNV ler diğer kurumlardan daha zor. güzel bir yerde çalışmanı gönülden isterim hemşerim :)

 211. izmirde yaşıyorum :) puanına zor gibi ama bu sene izmir kadroları parçalanmış durumda. sürprizler olabilir istersen şansını deneyebilirsin :)

 212. ben egede okudum :))6 sene yasadım orda belkı bır ıkı tane yazarım ama pek sanmıyorum 84 lere dusecegını..2011 hazıran atamasında dusen yerler var izmirde ama bu atama farklı panik havası çok daha keskin..ünive gelince çalışan bi kaç arkadaşım rahat oldugunu söylüyor ama çakılı kadro olması problem …

 213. evet ünv rahat diye yazılıyor fakat sonrası biraz sıkıntı. benm çevremde ankarada ünv de çalışıp tayinden dolayı istifa eden kişiler bile var. düşünüyorum 5 ay beklemek çakılı kadro yazmaktan daha iyi görünüyor. dilerim haklıda çıkarım. bence sen tercihlerinde iyi bir analiz yap ve istediğin yerleri kesinlikle yaz. en azından bu riske girmene değer.tekrar başarılar. :)

 214. dogru diyorsun hocam hakkımızda hayırlısı olsun :))

 215. merhaba burayı yeni keşfettim. puanım 86,36 kamu yönetimi. sizce nereleri yazmalıyım?3gündür kafayı yemek üzereyim ankara’da herhangi bir kurumun gelme olasılığı var mı

 216. puanını küsuratı kaç 42bjk42 ben de konya teiaş yazmayı düşünüyorum da başa

 217. karacadan tercih özel danışmanlık için nasıl ulaşabilirim

 218. allah razı olsun iktisatçı kardesım malıye 87.5 ıle bursa ve ıstanbul cevresı hangı kurumları onerırsın tsklr..

 219. merhaba arkadaşlar puanım 85,03 bölüm işletme ankara antalya konya denizli sgk ların gelme ihtimali var mıdır acaba bi de teiaş lardan bu puana gelebilecek şehirler olabilir mi yazsam ölü tercih mi yapmış olurum teşekkür ederim şimdiden

 220. selam aleykum.karaca abi bayadır takip ediorum siteyi ama kayıt yapamıodum .oncelikle size sonra iktisatcı ve diger arkadaslara bi sorum olacak.puanım 84,87203 van oncelikli ve cevresini yazmayı dusunuyorum.sgk gelme ihtimali var mı ve yoksa tapu ve univleri yazayım mı yoksa kasımı bekleyeyim mi.abi yardımcı olun valla ailem ver neresi olursa olsun git dio bende çok kararsız kaldım. şimdiden cok cok teşk. ediyorum saolun. allah sizden razı olsun.

 221. Kpps ye hazirlandigim dersaneye gittim.taban 85 olur dediler.benim fikrimde buydu aslında.puanim 84,69 ve antalya istiyordum.bu alımlarda olmayacak sanırım.hepimizin hakkında hayirlisi arkadaşlar.allah yardımcımız olan.inşallah elimizdeki diğer kurumlarda 4001 olmaz.ben n çok korktuğum nokta bu…

 222. ankarada herhangi bir yer gelme ihtimali var fakat ne kadar ihtimal var bu konuda bişey söyleyemem. 1. derece şehirlerden bazılarını yazmanızı önerebilirim. 2. ve 3. derece şehirlere ağırlık verirseniz atanmanız yüksek ihtimal. sanırım genel olarak SGK yazacaksınızdır. Eğer istemediğinz bir kurumsa bence acele etmeyin. Puanınız gayet güzel ve daha iyi bir kuruma gitme ihtimalinizde ilerisi için var. Fakat acelem var diyorsanız biraz daha iyi analiz yaparak tercih yapmanızı öneririm. Paniğe kapılıp çakılı kadrolara koşan arkadaşlr gibi olmamanızı tavsiye ederim. herşey gönlünüzce olsun iyi çalışmalar.

 223. sağ panelde mail adresi var sanırım. özel danışmanlık için gerekli bazı şartları sanırım gerçekleştirdiniz. kendi adıma teşekkür ederim.herşey gönlünüzce olsun.

 224. ölü tercih diye birşey yoktur. Siz şansınızı deneyin bence. fakat TEİAŞ için 1. derece şehirlerin olmamasına dikkat edin. SGK konusunda puanınız bir çok kişiye göre iyi fakat ankara ve antalyanın gelme ihtimali diğer yerlerden daha düşük. Eğer atanma ihtimalinizi arttırmak isterseniz 2. ve 3. derece şehirlere yoğunlaşmanızı öneririm. SGK nın bu seneki parçalı durumu bazı sürprizler yapabilir bu yüzden iyi bir analizde yapmanızda fayda var. ÜNV ve belediye konusunda herkesi uyardığım gibi sizi de uyarmak isterim. eğer yazmayı düşünüyorsanız biraz daha dikkatli olmanızı öneririm. herşey gönlünüzce olsun. dilerim mutlu olursunuz.

 225. Müsadenle ben fikrimi belirteyim. Van ve çevresine verilen kadro miktarı hakkında bilgim yok fakat bahsettiğiniz şehirlerin olasılığı batıya göre daha yüksek. ben bu şekilde bir tercihle atanma ihtimalinizin yüksek olduğunu düşünüyorum. eğer hemen yerleşmeliyim diyorsanız tapu ve ÜNV lere yönelmenizde fayda var. puanınız bir çok kişiye göre iyi durumda bu yüzden sabırlı ve dikkatli olamanızı öneririm. ilerisi için ne kadar kadro gelir bilmiyoruz fakat yinede umut veren bir puanınız var. Çakılı kadrolarda biraz daha düşünün artı ve eksilerini değerlendirin derim. maaş olarak iyi durumda olan belediyeleride göz önünde bulundurun. herşey gönlünüzce olsun.

 226. iibf_4503 cevabınız için teşekkür ederim 2yıldır atanmak için uğraşıyorum bu sefer gitmek zorundayım çakılıda sadece kendi memleketimdeki üni.yi yazacağım.

 227. bu kadar kesin konuşmak sağlıklı değil ama bu sene için durum ciddi anlamda sıkıntılı. 85 altında atananlarıda göreceğimizi düşünüyorum fakat yoğunluk ne olur bilmiyoruz. puanınız bir çok kişiye göre gayet güzel keyfinizi bozmayın derim. sabır şart bu dönemlerde. herşey gönlünüzce olsun.

 228. bölmünüz eğer fazla kadro veren bir bölümse atanma ihtimaliniz daha yüksektir. dilerim gönlünüzce bir yere atanırsınız.

 229. merhaba arkadaşlar şey sormak istiyorum 82,3 puanla çukurova üni gelme ihtimali nedir?2010 un ilk iki alımında 18 kişi alınmış şimdi ilk iki alım toplam 27 lütfen karaca hocam bi cevaplar mısınız?

 230. 1teiaş ısparta 2
  2teiaş antalya 2
  3teiaş bursa 2
  4teiaş ankara 16
  5teiaş denizli 2
  6teiaş konya 2
  7teiaş kütahya 2
  8teiaş manisa 2
  9eüaş manisa 5
  10sgk ısparta 1
  11sgk burdur 2
  12sgk bursa 19
  13sgk izmir 18
  14sgk konya 14

  puanım 86.712 ilk 14 tercihim budur yorum yapabilirsiniz gelme ihtimali var mıdır buradan.

 231. arkadaşlar yorum bekliyorum puanım 85 bölüm iktisat ilk önce isteğim şehrin sgk sını yazacam sonra 2ve 3 dereceli illerin sgk sını yazacam sonra istediğim ilin tapusu sonra 2 ve 3 derceli tapu yazcam nasıl gelme ihtimali

 232. Arkadaşlar işletme mezunuyum puanım 81,99… 3. ve en çok ta 4. dereceden yerlerin üniversitelerini düşünüyorum. Gelme ihtimali nedir. Yardımcı olursanız sevinirim Tşk ederim şimdiden…

 233. Arkadaşlar işletme mezunuyum puanım 81,99… 3. ve en çok ta 4. dereceden yerlerin üniversitelerini düşünüyorum. Gelme ihtimali nedir. Yardımcı olursanız sevinirim Tşk ederim şimdiden…

 234. SEVGİLİ ARKADAŞLARIM ÖNCELİKLE KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN.bana da puanım ve tercihler konusunda yardımcı olabilirseniz hayır duamı alırsınız.)benim puanım 84,533 bölümüm ise işletme.nasıl bil yol izlememi tavsiye edersiniz.simdiden ALLAH hepimizin yar ve yardımcısı olsun.inşallah hepimiz eninde sonunda hak ettiğimiz yerlere yerleşiriz.

 235. Arkadaşlar işletme mezunuyum puanım 81,99… 3. ve en çok ta 4. dereceden yerlerin üniversitelerini düşünüyorum. Gelme ihtimali nedir. Yardımcı olursanız sevinirim Tşk ederim şimdiden.

 236. Arkadaşlar işletme mezunuyum puanım 81,99… 3. ve en çok ta 4. dereceden yerlerin üniversitelerini düşünüyorum. Gelme ihtimali nedir. Yardımcı olursanız sevinirim Tşk ederim şimdiden

 237. hayırlı kandiller iibf_4503 kardeşim bi sorum var benim puanım 83.326 diyelimki bu alımlarda sgk veya tapuya yerleştim yıl sonuna doğru yapılacak olan gümrük alımlarına başvurma şansımız varmı bilgi verirseniz sevinirim?

 238. Arkadaslar her ilden belirli kisileri secelim kadro mucadelesinde bu arkadaslarmiz unuiversitelere gidip ordaki okuyan iibf li arkadaslarimiza durumun kotuye gittigni izah etsinler bakanliklara mail atsinlar faks ceksinler buna yonlendirelim inanin bire bir konusmak daha etkili olacaktir. Uni.ler tatilde ama yazokullari var bunun ucuncu atamasi dorduncu atamasi var daha genis kitleye ulasiriz boylelikle suan herkez tercihe yogunlasmis durumda ama tercihler bittikten sonra artik biseyler yapmaliyiz lutfen sunu bilelim karamsarlik ve elimiz kolumuz bagli durmak yapilacak en kolay sey biraz zoru secip elimizden geleni yapalim arkadaslar uc bes kisinin yaptgi mucadeleyi izleyip umutlanmayalim şunu bilelim eger hepimiz biseyler yaparsak istedigmiz olur.

 239. iibf_4503 kardeşim cvp yazarsan çok sevinirim merakla bekliyorum lütfen…

 240. Hayır gümrüğe başvuramazsınız. artık puanın kullanılmaz oluyor. 2014 KPSS gi,rmek zorunda kalırsın. eğer gümrük düşünüyorsan çok riske atmayn kendini. 657 için puan kullanımı 1 kezdir.

 241. yukarıya yazmıştım merkezi atanırsanız gümrüğe başvuru hakkınız yok. ya gümrük ya merkezi. tercihinizi yapın :)

 242. gelme ihtimali elbette vardır fakat yinede çokta umut bağlamanızı önermiyorum. şuan insanlar panik halinde ve bu durum her bölge için puan yükselmesine neden olacaktır. başarılar dilerim.

 243. mrb.bnm puanım 88.2 bölüm işletme.ankara dışişleri bakanlığı gelirmi szce?yada izmir veya Antalya sgk?

 244. SGK tapu ve ünv lerle kıyaslanınca daha düşük ihtimal fakat elbetteki atanma ihtimaliniz mevcut özellikle SGk nın kadrolarındaki ilçe bazlı parçalanmadan dolayı..eğer ünv yazabilecek düşüncedeyseniz. belediyeleride özellikle tavsiye ederim. belediyeler şuan SDS maaş farkından dolayı çok iyi kurumlar. özellikle karatay, şehitkamil,zeytinburnu vd. belediyeler hem merkez belediyeler hemde maddi olarak iyi kurumlar. bir çok yönüyle rahat edeceğinizi düşünüyorum. eşinizin iş konumundan dolayı tayin nasıl olur bunu biraz araştırırsanız iyi olur. mutlu olmanız dileğimle.

 245. eğer puanınız 86 ve üstüyse yazılabilir.en azından ben sizin konumunuzda olsam tercihlerimde bulundururdum.başarılar.

 246. merabalar benım puanım 86 ısletme..ben sgk ıcra memurlugu 2. 3. yogunluktakı ıller cok olmak uzere bıkactane 4.bolgeden yazdım..aynı sekılde tapudada ole yaptım sızce sgk ıcra gelme ıhtımalı olurmu

 247. ihtimali düşük görüyorum fakat tercihlerinizde kesinlikle bulundurun. bu sene SGK dışı kadro olmaması ve adanadaki kadro sayısının miktarı ÜNV puanında çok fazla düşmeye sebep olmayablir.başarılar.

 248. 7 ve 11. sıra ilk gözüme batan yerler fakat yanılma payım oldukça yüksek çünkü SGK kadroları parçalanmış durumda. İzmir bursa ihtimalide iyi görünüyor.gönlünüzce bir yer olması dileğimle :)

 249. bursa SGK kadro sayısı 19 olmayabilir. kontrol etmenzde fayda var.

 250. bende sizin gibi düşünürdüm. ve gelme ihtimali yüksek.başarılar.iyi şanslar.

 251. ilk tercihleriniz istediğiniz şehir ve kurumlar olsun. bu ilk tercihlerin kaç tanesini yazacağınız size kalsın ama 10 üzerine çıkmanızı önermem. daha sonra 2. ve 3. derece olan şehirleri öneririm. son 5 tercihinizede 4. derece şehirler belediye ya da ünv yazın derim. tabi ünv ve belediyenin tayin riskini iyi değerlendirmeniz lazım. puanınız bir çok kişiye göre iyi durumda ve sabırlı olursanız güzel sonuçlara ulaşmanız mümkün. belediyeler bazı yönleriyle avantajlıdır araştırmanızı öneririm.herşey gönlünüzce olsun. başarılar.

 252. iktisatçı hocam iibf’ye 1781, 4001’e de 1062 kadro gelmiş ama biz iibf olarak 4001 kadrolarından(maliye) en azından 220 kontenjanı kapabileceğimizi düşünüyorum yani kısaca bize ayrılan kadroları düz hesap 2000 olarak düşünebilir miyiz ?

 253. İİBF_4503 bir sorum daha olacaktı 86,36 ile 4001den nereleri yazabilirim?

 254. herkes bir panik havasında şimdiye kadar iibf den kaç kişi gitmiştir açıktan atamalarla birlikte onu hesaplayalım arkadaşlar en kötü değil de en iyisini düşünerek yapalım bunu da biraz olsun yüzümüz gülsün:))umut edelim :)1781+1062=2843 oluyor 2843+722=3565 2 atama toplamı tabi ki çok iyi değil ama gümrükten 400-500 arası kişi kesin gitmiştir a grubu alımlarını da 300 alırsak 4365 kişi oluyor toplamda 5000 lik bir alımda puanlar 78 e düşüyordu tamam 4001 bu kadar değildi ama olsun umutlu olalım bir kez de öyle tercih yapalım ki istemediğimiz yerleri yazmayalım arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum daha farklı düşünenler varsa lütfen yorum yazsın ….

 255. 4001 de öyle güzel kurumlar var ki. her yer yazılır :) fakat KİT yazmanı önermem. ben senin yerinde olsam kyk işkur maliye şeklinde düşünürdüm.

 256. …KARACA ve İKTİSATÇI arkadaşım bir de olaya böyle baksak çok mu yanlış olur?

 257. umut fakirin ekmeğidir. aç kalmamamız temennimle :) dilerim sen haklı çıkarsın.

 258. Arkadaşlar il afet ve acil durum müdürlüğü çakılı kadro mu oluyo bilgi verirseniz sevinirim

 259. mehmet_1988 kardeşim güzel düşünmüşsün bende en az o kadar düşünüyorum ve bu hesabın içine sadece maliye yi katmıyorum başta maliyeyi katıyorum,zaten önceliği oradaki maliye,kyk,spor genel müdürlüğüne verse bizim iyi puana sahip İİBF li arkadaşlarımız gerçekten durumların geneli itibariyle biraz fark yaratacak taban puanları yani sadece maliye değil diğer kontejanlardan da yarısını alsınlar hatta alabiliyorlarsa daha da güzel olur o zaman..

 260. Tşk ederim kardeşim. Peki şöyle bir yüzdeye vursak tahminen üç aşağı beş yukarı nedir ihtimal…

 261. kardeşim teşekkür ederim,şu mübarek gece hürmetine her şey gönlünce olsun,1 sorum daha olacak bartın yazmayı düşünüyorum,nasıl bir yerdir ,gelme ihtimali var mı ve de nasıl bir yerdir senin fikrini alıyım istedim,bartının bu puana gelme olasılığı hakkında ne dersın ya da karadenız kesımı deyım

 262. merabalar… benım puanım 86 ısletme..ben sgk ıcra memurlugu 2. 3. yogunluktakı ıller cok olmak uzere bıkactane 4.bolgeden yazdım..aynı sekılde tapudada ole yaptım sızce sgk ıcra gelme ıhtımalı olurmu

 263. gönlüm hep kit’ten yana:( teşekkr ederm tekrardan

 264. dln arkadaşım yani yanlış olur, çok yanlış demeyelim de..Neyse hadi senin hesabını biraz daha genişleteyim madem 722 alım ilk atamadan,83.5 puan üzeri gümrükten yaklaşık 870 kişi kadar çıkmıştı belki bunların içinden 70-80 e yakını boş yere tekrar tercih yapar kimbilir.., işkur, kara , hava, deniz kuvvetleri ,küçük çapta belediye alımları vs. gibi küçük çapta alım toplamlarından da 150 kadar kişi çıkmış olsun önümüzden gerçi daha fazladır ama en kötü ihtimalle diyorum ben, A grubu alımlarında P3 ü 83.5 puan üstü olan arkadaşlar daha bi ağırlıktadır oransal olarak , e bu alım 1780 kişi + 4001 li kodların yarısını veya yarısına yakınını alsak tabi bu düşüncem iyimser bir düşünce olmakla birlikte olmayacak bir şey de değil..Bu saydıklarımın olumlu bir şekilde etkisi görülürse dln taban puanı 83.2 leri görebiliyor ama tam tersi etki olursa 84.4 e kadar çıkabiliyor.. İşte gerisini zaten Karaca Hoca da demiş,yani şöyle bi yazısını okumuştum diye hatırlıyorum ,bu verilen kadroda her durumda 85-86 puan ve üzeri için pek bir şey değişmiyor diye ,bu arada benim taban puanı tahminim 83.8 puan civarı,yani 83.5 puan ve 85 puan arası için biraz değişecek durumlar tabi ama 83 ve altı için gözle görünür biçimde değişti diyebilirim şimdiden..İyi akşamlar

 265. bilgim yok fakat sanırım il özel idaresine bağlı çalışılıyor. buarada il özel idarelerinin maaşları SDS den dolayı daha yüksek diye hatırlıyorum yanlışsam düzeltin arkadaşlar.

 266. halenur çakılı diye duymuştum ama bununla ilgili teferruatlı bir bilgi sahibi olmamakla birlikte il afet müdürlüklerinin başka özel şartları olduğunu da sanıyorum onu biraz araştır derim sağlam olması açısından..

 267. yazdığın yerlerin kadro durumlarıda önemli ama bence olma ihtimali yüksek. tabi şehirleri de iyi değerlendirmek lazım.bol şans

 268. siyah arkadaşım büyük ihtimalle o yaptığın tercihlerden birisi gelir,sgk icra memurluğu da ihtimal dahilindedir tabi ama yazdığın tapuların gelme olasılığı neredeyse kesin gibi,ayrıca başa bir kaç tane 4001 den ekle ve şansını dene derim ,spor genel müdürlüğü iyi ve rahat bir kurummuş söyledikleri kadarıyla veya kyk dan da şansını deneyebilirsin..İyi akşamlar

 269. iibf_4503 arkadaşım,dayım belediye de şef yani oradan biliyorum il özel idaresi ve belediyelerde SDS var ve ücreti de yerine göre değişiyor SDS nin yaklaşık 300-600 tl arasında bir ücreti var yerine göre..

 270. 4001 den 5 tane malıye dusunyorum gelmez ama genede yazcam en basada ıstanbul yazcam 41 kısı alıyo dıye..vala 2.3. yogunluktakı sehırlerden cok yazdım 4.den yazdım baya sgk ıcra yazdım agırlık olrak umarım gelır :(

 271. yorumlarınız için teşekkür ederim 82.5 işletmeyle istediğim yerleri yazacağım başta sgk sonra tapu ve en son adana yakınlarındaki ünv. ve belediyeler olmasa da sorun değil daha gümrük ve ptt alımları var ve 3 . yerleştirme ..ama maliye için bir şeyler yapılmalı ve kadro mücadelesine herkes katılmalı 5-6 kişiyle olacak değil bu sesimizi duyuralım lütfen herkes bir şeyler yapsın ve hakkımızı alalım…

 272. +1, nihayet yaa iibf_4503 kardeşim senin gibi bana destek verenler çıkıyo sonunda ,inan dünden beri sadece burasıyla sınırlı kalmadım başka forumlarda hem kendim başlık açtırdım arkadaşlarıma hem de yoğun telefon trafiği yaşıyorum yakınlar vasıtasıyla yüksek puanlı İİBF lilere ulaşıp onların tercihte böyle yapmaları gerektiğini söylüyorum..Aslında olması gereken de bu öyle değil mi?,yani bizden alınan değil de çalınan diyicem artık ,4001 kadrolarını geri almanın yolu yüksek puanlı İİBF li arkadaşlarımızın başlara; maliye,spor genel müdürlüğü,işkur,kyk yazmasından geçer..Lütfen yüksek puanlı kardeşlerim,arkadaşlarım atamaya dakikalar kala bu durumun ciddiyetini iyice kavrayıp ona göre davranın..

 273. inşallah 80 e düşer arkadaşım dua ettim bütün gün 80 ‘ e düşsün diye çok içten bir şekilde umarım dualarım kabul olur :)

 274. istanbulda yazdığın kurumlar bana burdan göz kırpıyor. dilerim gönlündeki olur :)

 275. siyah arkadaş evet Maliye bana göre de biraz daha yüksek, yani 87-88 üstü puanla kapatabilir..Lakin işkur,kyk,spor genel müdürlüğünden de korkmadan bir kaç tane yazabilirsin çünkü sgk ve tapu senin puanına gelebilecek kurumlar,özellikle tapu da çok seçici davranmazsan il konusunda ankara ,eskişehir,izmir vs gibi yazmazsan bunun dışında 2.ve3. derece yoğunluktaki illeri yazarsan her türlü açıkta kalmazsın diyorum..

 276. Biri de bana yardım etsin kurban olayım dostlar :) TCDD son durumu nedir özelleşti mi ? özelleşecek mi?? PTT gibi mi oldu noldu? Bu atamada yazılır mı napılır ? :)

 277. ddm ,sen gene de yazmak istemiyorsan yazma ama başlara maliye,kyk,spor genel müdürlüğü yazmanı da öneririm onun 4001 lere kadro kaptırmamamız açısından ama bunların dışında bu istediğin yerlerin olma ihtimali yüksek bana göre..

 278. icra memurluğu 19 kişi bide çukurova üni yazcam 5 bölümden alıyo 21 kişi.kesin atanmam için nereleri yazmalıym bölüm ekonometri.

 279. iibf_4503 ,mart ayında özelleştirmişlerdi diye biliyorum TCDD yi ,A.Ş. olacak tı hatta PTT gibi,yazılır yazılmaz mı güzel bir kurum alt kattaki komşumuz çalışıyor ,komşumuz 18 yıllık düz lise mezunu memur 2100 tl aylık alıyormuş hatta bana da gireceksen bizim kurum iyi gir demişti ama tabi ben bu puanla girebilsem bile son atama belki girebilirim oraya artık..

 280. elimizdeki klavuzlar farklı mı anlamadım? bursa icra 10 kadro görünüyor. bursa-osmangazi.. ekonometi olunca çok fazla secenek yok sanırım fakat 3. ve 4. derece şehir yazmak avantajınız olur.

 281. bende iktisatçıya katılıyorum. puanınız gayet iyi 4001 kodundan gönlünüzden geçen bir yeri yazmanızda fayda var. ayrıca dışişleri ihtimalinizde gayet olası görünüyor. KİT yazmayıda düşünün derim. izmirin olmaması herhalde büyük bir sürpriz olur :) başarılar.

 282. PTT gibi kata kulli işler olacak diye göz korkutuyor. sözleşmeli falan diyecekler yok kanun tüzük diyecekler diye bir çekincem var ama klavuzda olduğuna göre sorun yoktur diye tahmin ediyorum :)

 283. arkadaşlar üniversite, belediye ve tapu dan hangisi daha düşük kapatır. Bilgisi olan var mı ???

 284. Hayirli kandiller arkadaslar umarim hersey gonlumuzce olur iktisatci arkadasm ptt weya gumruk kesin alim yaparmi sizce

 285. üniversite biraz daha düşük kapatabilir ama üniversite derken hani ankara,istanbul,izmir,antalya,eskişehir vs gibi illerdekiler 87-88 puanı da görebilir ama tabi genel itibariyle gene üniversite diyorum sonra belediye,gerçi belediye de az önceki söylediğim durum geçerli doğal olarak, tapu da onlara göre biraz yüksek kapatabilir..

 286. burcuiktisat ,evet arkadaşım kesin alım yapacak ama şunu söyleyim çok yakın bir zamanda olmayabilir zira PTT yeni çekti merkeziden kadrosunu yani açıktan alım hazırlığı yapıyordur ve en erken tahminimce eylül gibi alım yapar ,gümrükte gene yıl sonuna doğru yani kasım gibi alım yapar..

 287. İktisatçı 81,99 ile 3. ve 4. derecedeki şehirlerin ünileri gelmez mi?

 288. iibf_4503 arkadaşım,Ptt gibi olmaz ya o kadar çetrefilli olmaz,sanmıyorum ama yani gerçekten atanabilirsen oraya adına sevinirim,çünkü iyi bir kurummuş işte aşağıdaki komşumun söylediği üzere rahatmış ta..

 289. İktisatçı
  atanma ihtimalim çok düşük ama napalım şansımı deneyeceğim kardeşim. hepimiz gönlümüzce bir yerde çalışırız dilerim.

 290. muhasebe ve finansman,ne diyeyim şu durumda bilemiyorum ki dostum ama gelebilir sana,çünkü senin puanında çok azcık da olsa atanan olacak diye düşünüyorum ve belki sen atanabilirsin tercihlerini o şekilde yaparsan..

 291. iktisatçı hocam 82.6 puana çanakkale üniv. gelir mi yaklasık 15 kişi falan alcakmıs ? acil yorumunu bekliyorum hocam

 292. iibf_4503 kardeşim sen gir bi başla sanırım ben sana biraz daha sonra katılacağım şu durumda..Hayırlısı olsun,umarım yerleşebilirsin istediğin yerlere..

 293. Bende inanıyorum ki benim puan dolaylarında atanan olacak, ama orayı tutturabilirmiyim işte orası allha kalmış. Hayırlısı diyelim.Peki kardeşim nedir bana tavsiyen, rica etsem sana zahmet… Seni takip ediyorum güzel yorumlar yapıyosun. Nitekim bir kaç kez daha sana sorular sordum ve mantıklı cevaplar almıştım..

 294. mehmet_1988 kardeşim illa atanmak istiyorsan,atıyorum burdurdaki bilecikteki üniversiteye başvur çünkü Çanakkale tutulan ve güzel bir il ,orası yüksek puanla kapatabilir ama şimdi sen yazmazsın senden düşük kapatır,beni de kabahatli sayabilirsin,ne cevap vereyim ben sana şimdi bilemedim:) illa içinden kalacaksa yaz yani..Tekrar ediyorum illa atanmak istiyorsan genel itibariyle daha olası yerleri yazmanı öneririm dostum..

 295. Aslında sen puanın nisbetinde mantıklı düşünmüşsün, bir şekilde bir yere yani neresi olursa olsun atanmak istediğin belli zaten,yani olmaz değil 3. ve 4. şehirlerdeki ünivler,olabilir ,umarım tutar tercihlerinden birisi dostum..Hayırlısı olsun şimdiden ,bu arada ilgin alakan için sağol..

 296. Aynen kardeşim biraz sıkıntılar var. Bir an önce nasip olursa başlama istiyorum. Bu 3. ve 4. derece şehirlerden batıda da olanda var. Ben sadece doğuya mı yöneleyim. Batı gelmez mi?( sinop, bartın, zonguldak,karaman,kastamonu, çankırı, bilecik vb.)

 297. herkese hayırlı kandiller arkadaşlar.öncelikle şu mübarek gecede hepimizin duaları kabul olur. iktisatçı kardesim puanların 78.4 e düşme ihtimali varmıdır.bana bi cevap verirseniz mutlu olurum.biliyorum ki düşme ihtimali çok zor. sans işte .

 298. cevabın için sağolasın hocam. çanakkale 2.dereceden bi şehir denemekte yarar var. aslında 4.atamayı bekleme potansiyelimde var hocam, yani şuan özelde çalısıyorum, şurda 1 sene daha dişimi sıkabilirim bunuda biliyorum ama bi yandanda 2014 ‘e hazırlanıyım mı onuda bilmiyorum işte, ya 4.atamadada kazanamazsam işte o zaman napcağımı hiç bilmiyorum. hocam birde istanbul,ankara,izmir,adana ve bursa gibi şehirlerde gözüm yok. kurum olarakta kitler ve dhmi’de de gözüm yok. sadece çanakkale maliye gelsin yeter diyodum ama maliye 4001’e gidince mecburen diğer kurumlarıda düşünmek zorunda kaldım :S

 299. iktisatcı hocamın yerine ben cevap veriyim. malesef üzülerek söylüyorum ki bu gidişle 79 altının işi çok zor. bi yandan 4.atamayı bekle, bi yandanda 2014’e hazırlan bence :(

 300. bu arada seninde kandilin mübarek olsun kardesm. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun çok zor bir dönemden geçiyoruz

 301. misafir arkadaşım merkezi alımlarda ileriki zamanlar ne getirir hiç bilinmez,ha şunu soruyorsan bu gidişhatta zor ama bakarsın seçim öncesi diye düşünüp hükümet bu Kasım da fazla kadro verebilir veya bakarsın 2014 Haziranda çok kadro verir ama senin için doğru olan önümüzdeki Ptt ve Gümrük gibi açıktan alımlara yönelmek onları hedef seçmek olacaktır şu an,mesela Gümrükte İcra Memurluğu listesine girebilirsin veya Muhafaza zaten gelir sana belki Ptt alımlarında taban puanları 77 lere 78 lere düşer belli mi olur..Bakalım son atama da kısmet işte dediğimiz gibi inşallah olur bir yerler..

 302. kardesm çok dolusun biliyorum, bende 2 gündür hala şoktayım ve kendime gelemedim en az 4000 beklerken 2000 bile gelmedi. ama bana öyle geliyo ki kontenjanları seçim dönemine saklıyorlar. kalan 2 atamada en az 7000 kadro gelirse şansın biraz artabilir.

 303. Arkadaşlar şu mübarek gecede dualarımızı unutmayalım lütfen.Duaların kabul olduğu özel günlerden biri içerisindeyiz. Allah hepimize hayırlı işler nasip eylesin. Hepimizin Berat gecesi mübarek olsun…

 304. mehmet_1988 arkadaşım,Sadece Çanakkale ili kurum ayırt etmeksizin tercih yaparsan 3.atama da büyük ihtimalle ama son atamada kesin olur diyorum..Ayrıca puanın gerçekten güzel yani son atamayı beklemeye göze alabileceğin bir puan ,işte biliyorsun arada gümrük ptt vs. alımlarda olacaktır ,bakalım hayırlısı..

 305. inşallah kardesim. ptt ve gümrük alımlarında özellikle gümrük te muhafaza değilde diğer memurlugunda mülakata cagırılan sayısı 4 katına cıktı. gümrükte memurluk için mülakat sansım nedir.bide gümrük alımı tahmini ne zaman olur.

 306. Herkese merhaba. Arkadaşlar acaba 1. 2. 3. ve 4. derece şehirler nereler bu konuda bir bilgisi olan varsa ve bilgilendirirse çok sevinirim. İyi akşamlar..

 307. muhasebe ve finansman,düz hesap 82 puanın var dostum ..Yaz istediğin yerler,i anlıyorum biraz sıkıntılar varmış başlamak istiyormuşsun bi an önce ama bu iş belli olmuyor tercih meselesi farklıdır çünkü..Atıyorum istanbulda 15 kadro açan bir kurum var e milletin haliyle gözü yemiyor burayı nası olsa yüksek puanlılar yığılma yapıp kapatır diye, e bi çok kişi de öle düşününce bi açıklanıyor sonuç 88 le açmış 81 le kapatmış hani ben misal veriyorum,bu bi örnek ama olabilir de böyle şeyler..Tabi genel itibariyle yoğunlukta olan iller yüksek,tenha olan iller daha düşük kapatacaktır ama şu an inan neyin ne olacağı tam bi muallak ..Az kadro geldiği için yüksek puanlılar ,düşük kapatması beklenen bi yeri başa yazabilirler atanma korkusundan,kimin ne tercih yapacağını kestirmek zor şu anda..Yani özetle gelede bilir, gelmeyede bilir

 308. gldn, kardeş karaca’nın sitede yazıyor. sol üstten 2. başlıkta tercih yoğunluk haritası başlığı altında…

 309. Anladım kardeşim çok tşk ederim verdiğin bilgiler için.Allah razı olsun..

 310. misafir arkadaşım ben gümrükteki düz memurluğun 4 katı kadar aday çağırılacak olmasına rağmen 79.5-80 lerden aşağıya düşeceğini pek sanmıyorum,yani 79,5 puandan yukarıda kapatır diye tahmin ediyorum, çünkü o arada epey bir yığılma var..

 311. hocam biliyorum ptt ve gümrüğün azda olsa etkisi olacaktır. ama şu gümrüğe gidenler tekrar tercih yapmasa zaten ortada hiçbir sorun kalmayacak. benden yüksek alıpta gümrüğe yerleşen 1911 kişi var. 1911+722+2000(2.atama düz hesap)+500(açıktan alım)+500(puanı +83 olup a grubundan yerleşenler desek) =5633 kişi yapar. atanma katsayısınıda 2 ye yakın alsak düz hesap 10.000 sıradaki kişinin puanı kaçsa taban o olur, ama gel gör ki ben gümrüğe gidenlere hiç güvenmiyorum :S

 312. iktisatçı hocam yarın sabah maliyenin 4001 kodundan vazgeçmesi gibi bi ihtimal olabilir mi ? geçenlerde burda biryerlerde okumustum geçmiş dönemlerde ösym kılavuzu yayınladıktan kısa bir süre sonra değiştirip tekrar yayınlamış böyle birşeyin gerçekleşme olasılığı var mı sencede ?

 313. allah razı olsun iktisatçı kardesım malıye 87.5 ıle bursa ve ıstanbul cevresı hangı kurumları onerırsın tsklr..

 314. iktisatçı
  kardeşim yüksek puanlı İİBF lilerin 4001 den 5 ve daha fazla yer yazması konusunda sonuna kadar haklısın. bu durum 4001 deki kadrolarımızı almamız için yardımcı olacaktır. ben bu tip bir tercih yapanlrın İİBF tabanını çok etkileyeceğine hatta istedikleri kurumlarda çalışma fırsatlarıda olacağına inanıyorum ve buun her yerde belirtiyorum. bu sıkıntılı günlerde en mantıklı şey 4001 kodundan bazı yerler yazmaktır ve ben 85 küsür puanımla 4001 den istediğim bazı kurumları yazacağım. riske almak lazım aksi taktirde istemediğim kurumda çalışmak zorunda kalacağım.

 315. İKTiSAT ve diger arkadaslar il afet ve acil durum mudurlugu hakkinizda bilginiz varmi cakilimi tayin yapilabilirmi dusukmu kapatir yuksekmi sgk tapu uni. Ve belediyeye gore yorumlarinizi bekliyorum

 316. İKTİSATÇI Hocam, 79.5 bu merkezi alımda bir şansı olabilir mi? bir de tapunun sözleşmeli atamasında bir yer gelebilir mi acaba? çok teşekkür ediyorum şimdiden,karacadan sonra sizinde emeğiniz büyük gerçekten.

 317. İkiktisatci arkadasm cok soru snruyorum kusuruma bakma ben 81.7yle siralamaya grermiym sence gumruk weya pttde

 318. MRB IKTISATCI HOCAM BEN MALIYE MEZUNUYUM PUANIM 82.233 ILK ADANA UNV DAHA SONRA DOGU UNV BELEDIYE VE TAPU YAZMAYII DUSUNUYOM ESIM IL OZEL IDARESINDE MEMUR BEN UNIYE ATANIRSAM TAYINIMI ONN BULUNDUGU SEHRE ALDIRA BILIRMIYIM TESEKKUR EDERIM

 319. allah razı olsun kardeslerım malıye 87.5 ıle bursa ve ıstanbul cevresı hangı kurumları onerırsın tsklr..

 320. 83.88 iktisat…giresun,sinop,kastamonu,bartın ünilerini yazacağım…gelme ihtimali nedir hocalarım? m7 6158

 321. benım puan 84 iktisat aynı yerleri yazmayı düşünüyorum

 322. İKTİSATÇI hocam 84 puanla bölüm iktisat nereleri önerirsin?burdur ve antalya olma olasılığı nedir?

 323. slm ben tek tercih yapmayı düşünüyorum o da çakılı kadro mui il özel idaresi pun 84.99 gelme durumu varmıdır

 324. arkadaşlar puanım 84.99 sydv de çalışıyom tek tercih vericem. muş il özel idaresi gelme durumu nedir. tahmin bekliyorum

 325. Arkadaşlar bu GİH yazan kadrolarda tayin değilmi çakılı değil. SGK yı ben kit biliyodum ama klavuzda Gih. yazıyor.

 326. hocam madem sydv de calışıyorsun yanı işin var bence son atamayı bekle ve istediğin bi şehirde en ıyı kurumu yaz, yanı son atamada o puana nereyı ıstersen orası gelır, işin varmıs piskolojık olarak son atamayı bekleyecek durumdasın yanii

 327. sgk kit olurmu hıc ya 657, cakılı olup olması kıt olup olmamsına bağlı değilki, ünide kıt değil belediyede kıt değil

 328. arkadaşlar herkese günaydın.benim bir sorum olacak ben kayseri doğumluyum ama kütüğüm yozgat ben kayseride memur olabiliyorum ama yozgatta memur olabiliyor muyum öyle bişey var mı cevap verirseniz tsk ederim

 329. Sayın İktisatçı;
  iktisat mezunuyum ve puanım 81,654.Sizce bu atamada ünv, belediye, tapu gibi yerleri yazmalımıyım? yoksa 3. atamayı mı beklemeliyim? birde gümrük bakanlığı ve ptt ne zaman alım yapacak bilginiz var mı? tşk ederim yardımlarınız için…

 330. puanım 84,746 gaziantep sgk 18 kadro açmış gaziantep dısı tercih yapmayı düşünmüyorum bu puana o kadronun gelme ihtimali nedir

 331. teiaşı kaç puanlılar yazmalı trabzon kaçla kapatır 5 kişi alıyor

 332. mrb arkadaşlar iktisat 83.1 puan ile üniversite hariç güneydoğu başta diyarbakır olmak üzere şansım nedir. hangi kurumları yazmalıyım şansım artması için

 333. merhaba;
  iktisat mezunuyum ve puanım 81,654 . bu atamada üniversite,tapu belediye gibi yerleri mi yazmalıyım yoksa 3.atamayı mı beklemeliyim? Ayrıca ptt ve gümrük bakanlığı ne zaman alım yapacak ?karaca ve iktisatçı hocalarımızdan yardım bekliyorum, teşekkür ederim.

 334. arkadaslar tercih yogunluk tablosunu actigimda bos bir excel sayfasi cikiyor tabloyu neden goremiyorum? fikri olan var mi?

 335. kamu 88,78 puanım var. şuan kafamda beliren sıralama şöyle ilk 3 tercik dhmi ığdır,muş,ankara..sonra dış işleri,eüaş ve tcdd ankara…daha sonra kalan tercihler ankara ve çevresi maliye sizce nasıl bir tercih gelme olasılığı nedir. 15 tercihten fazlası 4001 oluyor,

 336. selamun aleykum arkadaslar benım bolum işletme puan 84,87 kurum olarak sgk dusunuyorum oncelikle.van ve cevresi .atanma ihtimalini artırabilmek için tapu da dusunuyorum.maddi durum çok ii deil ve ailem de baskı yapıo .sizce kasımı beklemeyi goze alayım mı .yardımcı olun lutfen.şimdiden teşekkürler.

 337. arkadaşlar 82,7 puanla nereleri yazmamı önerirsiniz? Çakılı kadrolarda A grubu kadroya geçiş için sıkıntı çıkar mı? cevaplarsanız sevinirim. bolum uluslararası ilşkiler.

 338. s.a karaca işletme mezunuyum puan 85.8 ilk 10 tercihi 4001 daha sonra sgk tapu yapmayı düşünüyorum ölü bir tecih mi olur birde örneğin sgk yazarken istanbul 41 ankara 25 gibi yüklü bir alım var oraları yazmalımıyım yoksa 7 8 kişi alan yerlere mi daha fazla yönelmeliyim

 339. esra sans bekleyip görecez o soru isareti herkesin kafasında var

 340. işletme 83.326 puanım var 3. ve 4. derece şehirlerde sgk ve tapu yazmayı düşünüyorum atanma ihtimali nedir? Bunun dışında başka bölüm tavsiyeniz varmı belediyeler olurmu sizce?

 341. van ve çevresi gelme olasılığı yüksek vanlı,İnşallah da atanırsın arkadaşım hayırlısıyla

 342. özellikle üniversiteler sana destek olur problem çıkarmaz,benim arkadaşım izmir de üniversitedeydi gelir uzmanlığına geçti,hiç bir problem çıkarmadılar,destek bile oldular ders falan çalışması için..ama her yer öylemidir bilmiyorum.

 343. arkadaşlar aöf mezunuyum. kpss öğrenim bilgilerinde anadolu üniversitesi(eskişehir) yazıyor.
  doğru mu yanlış mı kararsız kaldım var mı aöf mezunu arkadaşlar forumda

 344. Semsi il afet ve acil durum mudurlugu hakkinda bilgin var mi tayin oluyomu calisma kosullari falan nasil bide sgk ve tapu ya gore dusukmu kapatir yuksekmi

 345. tayin olayı zormuş diye duydum ama ne kadar doğru bilmiyorum…kurum olarak sgk ve tapuya ya göre iş yogunluğu daha azdır,istediğiniz bölgedeyse düşünülebilir bir kurum bence

 346. MRB ARKADAŞLAR BU 3. VE 4. DERECE ŞEHİRLER HANGİLERİ NEYE GÖRE BELİRLİYORSUNUZ ?ALLAH HERKESİN GÖNLÜNE GÖRE VERSİN.

 347. deniz üstte tercih yoğunluk haritası yazan yere tıklaman yeterli…harita şeklinde hazırlamış karaca sağolsun

 348. inş bu alımda 80 lere düşerde son alıma kadar 78 leri görür.ben 79,1 olduğum için yane kapsama alanına girim dedim.77 varsa oda duaya ortak olabilir.maliye bakanlığı neden böyle yapıyor .seçim yılındyız nanlam veremiyorum malesef..

 349. aynen ya bende tıpkı böyle düşünüyorum kasım bence yüksek miktarda olucak gibi.çok mu iyimser bi gözle bakıyorum bilemedim :( ama bi yandan da kasım işte bugüne kadar hep az kadro verilmiş o da var.son atamaya mı bırakırlar acaba ama ona da güvenilmez oturup 2014 e çalışmak lazım. çok kötü bi durum yaa..

 350. anlamadım soruyu nerde öyle bir şey yazıyor dedin

 351. Sayın İKTİSATÇI, benim p3 81,6 bölüm kamu ve arkadaşımında 81,5 bölüm iktisat 3. ve 4. dereceden şehirlerin üniversitelerini ve tapu yazdık .En mantıklı tercih bu şekilde olur diye düşündük. Sizinde yorumunuzu alabilir miyiz ? Şimdiden teşekkürler …

 352. istikrar benim de 85.7 içimizi ferah tutalım sgk olucak gibi duruyor ama izmir ankara riskli yerler ben de yazdım ama bartın urfa antep vb gibi 3. bölge ve 4. bölge yerleri de yazdım.. erzincan erzurum ve sivas ı da öneriyolar yazmamız için..umarım ikimizin de olur belki de aynı yer olur:))

 353. şemsi umarım senin puanındaki arkadaslarımız aynı sekilde tercihler yapar sonlara da sgk eklerseniz bunlar olmasa da 1. bölge sgk gelme ihtimali cok yüksek bence…

 354. arkadaşlar 86,96850 puanım var kayseri düşünüyorum gelme ihtimali nedir

 355. Arkadaşlar öncelikle hepimiz hakkında hayırlısı..imkanlar dolayısı ile çok fazla takip edemiyorum siteyi ve çok da bilgim yok bi konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.Özellikle İKTİSATÇI arkadaşım..ve diğer arkadaşların yorumu .. 83.430 iktisat p3 puanı ile rize ordu tapu kadastro veya çukurova üniv gelme ihtimali yüzdesel oran olarak nedir..şimdiden teşekkürler..Allah hiç kimsenin emeklerini boşa çıkarmasın

 356. iktisatçı kardeş cevaplarmısın p3 puanım 82.70 genellikle üni hariç doğu anadolu ve doğu karadenizi yazmayı düşünüyorum(sgk,tapu ) ne dersin gelme ihtimali var mı?

 357. selam arkadaşlar, benim puanım 86 iktisat mezunuyum, bu alımda sadece Ankara’daki kadroları yazmayı düşünüyorum, sizce kesin atanır mıyım?

 358. ah yılmaz ah 😀 benım yazacağım yerlerı yazıcan anlaşılan benımde puan 85,368 😀 bizi bize kırdırdılar bu atamada arkadas

 359. İKTİSATÇI soruma geçmeden önce halini hatrını sorim nasılsın =) Seninle puanımız nerdeyse aynıydı belki hatırlarsın 80,836 bu atamada nasıl bi yol izliceksin tercih yapıcak mısın yaparsan nereleri yazmayı düşünüosun yoksa Kasım ı mı bekleyeceksin biraz fazla soru sordum ama kusura bakma =) Tekrar kolay gelsin ii günler =)

 360. bende isterim ki 4001 den bir yerleri yüksek puanlı arkadaşlarım kazansın ve yine iibf de kalsın kadrolar.teşekkür ederim cevabın için…

 361. il özel idaresi çakılı ama amirlerinin de insiyatifi önemli mardinde il özel idaresine atanan arkadaşım antalyaya tayinini aldırmaya çalıştı zor oldu ama oldu gidceğin yerin ve gittiğin yerin amirlerine balkıyor

 362. arkadaşlar bi yorum yaparmısınız iktisat p3 83.430 ordu rize tapu veya çukurova üniv gelme ihtimalini yüzde kaç değerlendiriyorsunuz..kolay gelsin hepimize

 363. yorumunuz için teşekkür ederim.sgk tapu yada maliye gibi kurumlarda çok fazla şansım yok mudur.ben bu konuda çok deneyimsizin sınava ilkdefa girdim ve çok fazla bilgim yok.üni.lerden önce hangi kurumları yazmamı önerirsiniz?

 364. il özel idaresinde a grubuna geçmeden 6 ay önce istifa etmen gerekiyor atanan arkadaşımdan biliyorum

 365. mehmet_1988 kardeşim,şimdi girdim foruma yazdıklarını yeni görüyorum ve hemen şu duruma el atmak istiyorum ki,benim puanım 80.837 ve zatem benim üzerimden 2 alım nezlinde gümrüğe yerleşen 1415 kişi kadar vardı, sanırım senin üzerinden 1000 civarıdır yani 1911 kişi değil orada yanlışın var..Ayrıca zaten gümrüğün 2 alım nezlinde 2970 kişi kadar İİBF alımı vardı lakin 1595-1600 kadar kişi 80 puan üzerinde atandı, gerisi ise yani yaklaşık 1400 e yakın kişi 77.5-78.5 puan ağırlıklı olarak 80 puan altından atama gördüler..Yaptığın hesapta A grubundan yerleşenleri çıkar ayrıca hem daha fazla sayıdadır hem de onu dolaylı olarak bu hesaba dahil edebiliriz sayı belirtmeden yani..Evet ilk kasım alımı 722 kişiydi ve bu kasım alımında 231 kişi 4001 den tercih yapıp atandı, yani aralarında biz İİBF nin çok yüksek puanlılarından dhmi gibi kurumlara geçenler vardır az da olsa kasım alımı düz hesap 750 yapar ve bence bu alımda düz hesap en az 2050-2100 arası yapar..Gümrükten 1000 kişi üzerinden çıkmış olsa bu 2 alımda da 2800 e yakın kişi üzerinden çıkacak olsa + küçük çaptaki diğer açıktan alımlardan( işkur, kara , hava, deniz kuvvetleri ,küçük çapta belediye alımları vs.)üzerinden çıkan yüksek puanlılardan en az 150-200 kişi kadar vardır bu zamana kadar+ A grubu alımların etkisi iyi görüleceğe benziyor onu gene belirteyim bu sene güzel gidiyor Allah bozmasın..İşte tekrar gümrükten başvuru yapacak en fazla 100 kişi vardır diyorum zira yüksek puanla oraya atanan muayene ve düz gümrük memurlarından çok az böyle bir şeye kalkışabilir ki kalkışırsa boşa,ölü tercih yapmış olacaklar ama neyse hadi onu da öyle düşelim..Yani sen bu alımda atanamazsan dahi,bu alımın sonunda senin önünden toplam 3800-3900 civarı bir kişi çıkmış olur diye tahmin ediyorum mehmet_1988 , yani seni bulduğun 5600-5700 sayısı kadar yoktur ,fazla iyimser düşünmüş olursun ha vardır ama dediğim gibi A grubunun aradan çıkardıklarıyla onu sayısal olarak hesaba dahil etmiyoruz benim yaptığım hesaptaki üzerinden çıkacak olan 3800-3900 arası B grubundan ibaret sadece onu da tekrar belirteyim..

 366. +1,kardeşim benim süpersin..Umarım yüksek puanı olan İİBF li kardeşlerimiz de senin gibi düşünür kaldı ki sen büyük bir özveri göstererek bunu 85 le düşünüyosun,bilhassa 88-89 puan üstü bunu yaparsa 4001 e su bile yok yani ne diyim :) umarım dikkate alan kişi sayısı çok olur bu durumu..

 367. mehmet_1988 onu tam bilemiyorum kardeşim ama mantıken düşünürsen zayıf bir ihtimal..

 368. Başlara 4001 lerden maliye,kyk,spor gen müdürlüğü,işkur da yazabilirsin özellikle iş kur orada kadro açıyorsa ki büyük ihtimalle açıyordur hem bir kurumdur maaşları da iyidir ve tayinmiş,sürgünmüş vs. gibi sorunların olmaz hayatın boyunca atandığın ilde kalırsın çok çok büyük bi aksilik olmazsa..Onların arkasına Sgk yaz atanırsın bir şekilde..Rahat ol

 369. ozlem06 çakılı diyorlardı sanırım geçen bi forumda mı ne denk gelmiştim çakılıydı diye hatırlıyorum ayrıca bazı özel şartları var onların hani ingilizce bilmek veya bazı sertifikalar sahip olmak gibi,orayı tercih edeceksen o durumları biraz araştırırsan iyi olur senin için..

 370. burcuiktisat rahatlıkla girebileceğini düşünüyorum,girersin..Bu alımdan sonra olacağı için ayrıca şansın artıyor..

 371. çiğdem arkadasım aslında o kadarda karamsar bakmamak lazım. haziranda hep çok kadro geliyor diyoduk ama az kadro geldi. kasımdada hep az geliyor diyoruz ama bakarsın bu seferde kasımda çok kadro gelir. bence kasım ve haziranda iyi bir kadro bizi bekliyor. ben hala 9-10 bin kadro gelceğine inanıyorum (toplam 4 atama)

 372. saolun pinhan arkadaşım,bu alımda şansın biraz zor açıkcası arkadaşım hatta bayağı bir zor bundan sonraki tapu alımında biraz daha şanslısın haliyle ama o da zor görünüyor gerçi denk getirebilirsen olur neden olmasın ama o denk getirme işi gerçekten nasip kısmet yani daha doğrusu epey bi şansa bağlı..Ama mesela önümüzde Ptt nin açıktan alımı var,Gümrüğün açıktan alımı var oralarda şansın biraz daha artacaktır..Karaca Hocamın tabiriyle Ümitvar ol yani..

 373. adanabursa arkadaş,aldıramazsın dostum üniversite çakılıdır, bulunduğun ilde daha doğrusu atandığın üniversite de kalırsın ,o yüzden üniversite tercihlerinizi yaparken iyice düşünün derim..İyi günler..

 374. fatihbursa ,senin yorumunu yukarıda yaptım dostum..

 375. orhan07 ,kurum ayırt etmeksizin burdur ve antalya olma olasılığı bana göre yüzde 65-75 tir ki bu olasılığı artıran il burdurdur,yani burdur ili ağırlıklı olarak yaparsan tercihlerini ve kurum ayırt etmezsen,bir şekilde atanabileceğini düşünüyorum her hangi bir kuruma..

 376. arkadaşlar birisi memurluk derecesi hakkında bilgi verebilir mi? derecesi yüksek olanlar ile düşük olanlar arasında ne fark var? mesela 9. derece ile 6.derece arasındaki fark nedir bilen var mı?

 377. tayfun, düz hesap 85 puan ve tahmin istiyorsan en az yüzde 75-80 gelir diyorum..

 378. arkadaşlar birisi memurluk derecesi hakkında bilgi verebilir mi? derecesi yüksek olanlar ile düşük olanlar arasında ne fark var? mesela 9. derece ile 6.derece arasındaki fark nedir bilen var mı??

 379. SEVDAa,doğru düşünmüşsünüz yani puanınız nisbetinde en mantıklı tercihleri yapmışsınız ama tapuyu fazla yazdıysanız biraz daha azaltabilirsiniz tercihlerinizde çünkü tapu bu alımlarda tarihinin 2.haziran alımlarındaki en yüksek puanlarıyla alım yapacak gibi 2010 daki 2.alımda 79-79.5 ları gören tapular bu sene ki 2.alımda 82-82.5 lardan aşağısını görmez gibi duruyor,ayrıca atanamazsanız bile üzülmeyin önümzdeki açıktan alımlarda veya Kasım atamalarında bir şekilde, bir yerler olur gibime geliyor..

 380. w.onur arkadaş,yüzde olarak tahminim %40-50 olur diyorum,yani sadece bunlarla sınırlı kalma sen bu tercihlerine başka üniversiteleri ve 3.derece yoğunluk olan diğer şehirlerdeki kurumları da ekle atanma ihtimalinin artması açısından..

 381. mesut0025,arkadaşım kurum gelme olasılığı bu atama da o puanlara zor görünüyor ha belki o puanla atanabilirsin bir kuruma çünkü az da olsa o puanlarla kurumlara atananları da göreceğiz ve belki içlerinden birisi de sen olursun,yani denk getirebilirsen olur anca bu atama için ama Kasımda olur yani kurumlarda olur diğer açıktan alımlardaki listelere de çok rahatlıkla girersin..

 382. Tesekkur ediyorum iktisatci bu zolu surecte usenmeyip yanimgzda oluyorsun

 383. yanlış bılgı vermım tam olarak emın değilim ama derece nekadar az olursa okadar iyi oldugnu bılıyorum derece düştükçe maaş artıyodu sanırım

 384. iktisatçı arkadaşım bende iktisatçıyım 84,637ile tercihlerim sgk tapu üni ama şehir seçiciliğim var mesela kayserive civarı tapu gelirmi yada istanbul maliye geleblirmi yardımcı olursanız çok makbule geçer yada bu puanla nasıl tercih yaparsam atanma şansım yükselir şimdiden teşekkürler sağolun

 385. cizi,sana tavsiyem bu atama da tercihlerini kurumlar değilde daha çok üniversiteler den yana kullanman zira belediyelerde biraz daha yüksek kapatabilir tapuya ise kadro kıtlığından sonra rağbet artmaya başladı başta sgk sonra tapuya yığılıyor genel anladığım ve gördüğüm kadarıyla..3.atamada daha rahat edeceğinden eminim şimdiki gibi olmaz en azından durumun onu rahatlıkla söyeleyebilirim..Bu 2 kurumun alımı içinde net bir tarih yok lakin Ptt tahminimce yaz sonrası alım yapar yani bana göre en erken eylül de alım yapar gibi duruyor,Gümrük ise yıl sonuna doğru Ekim ortası ilan Kasım gibi de gene alımını yapar diye tahmin ediyorum..

 386. w.onur sana ben yorum yapmıştım önceki sayfalarda da sordun sanırım ve yorum yaptım az önce diye hatırlıyorum..

 387. iktisatçı arkadaşım bende iktisatçıyım 84,637ile tercihlerim sgk tapu üni ama şehir seçiciliğim var mesela kayserive civarı tapu gelirmi yada istanbul maliye geleblirmi yardımcı olursanız çok makbule geçer yada bu puanla nasıl tercih yaparsam atanma şansım yükselir şimdiden teşekkürler sağolun

 388. sshy saolasın az çok hatırladım seni, evet puanlarımızın hemen hemen aynı oluşundan ötürü de konuşmuştuk daha önce..Üniversite tercihleri yapacağım bende puanım nisbetinde çünkü benim puanıma bu alımda herhangi bir kurumun gelmesi,sayısal loto dan 5 i yakalamakla aynı bir durum olurdu :) ben daha çok açıktan alımları işte önümüzdeki PTT ve Gümrük gibi bekleyeceğim ayrıca Kasıma kadar önümüzdeki yoğunluğun azalıp puanların düşmesini de bekleyeceğim tabiki,özetle bu atamada umudum yok..Sana da iyi günler..

 389. mehmet_1988 ,derece ne kadar az olursa yükselme hızın ve zamanın ,özellikle zamanın daha erken olur yani derecenin aşağıda olması daha iyi bir durumdur…9. ve 6. derece memur arasında en 3 yıl fazladan memurluk yapmak gibi bir fark vardır ve hatta daha fazladır yıl olarak bu fark..Ayrıca genelde maaşlara da biraz daha yansır bu durum ama belki işe yeni başlayanlara göre kurum maaş ayarını yapıp birazcık daha geriye çekebilir bu tip bişeyler duymuştum daha önceden..

 390. arkadaşlar puanım 87.6 uluslar arası okuyorum trabzon malıye ve cevresı rıze ve gıresun gelırmı ya ne olur bı cvp verın kafam cok karısık yoksa baska yerlermı yazayımm tesekkur ederım

 391. ferhat0638 açıkcası kurum yazarken fazla seçici davranmak gibi bir lüksün yok yani iç anadolu da tapu gelme ihtimali var ama sadece kayseriyi baz alma,istanbul maliye ise zor şu durumda..İl konusunda seçici olmazsan Sgk olabilir biraz daha doğu ağırlıklı yazarsan yani,Tapu içinse birazcık daha seçici davranabilrsin aksaray,niğde,kütahya,konya,kayseri,nevşehir vs. yazabilrsin Tapuya ,üniv tercihlerin ise hepsine göre daha seçici olabilir ama gene de üniv için ankara,bursa,antalya,eskişehir falan zora sokabilir seni..

 392. burcuiktisat,rica ederim elimden geldiğince ve bildiğimce yardımcı olmaya da çalışacağım..Ama şunu açıkça söyleyebilirim ki, forumda siz arkadaşlarıma yardımcı olayım ve Karaca Hocamın üzerindeki yükü bi nebze olsun alayım diye aslında her gün bu konularda kendimi geliştirip,olabildiğim kadar bilgi sahibi olmaya çalışıyorum..Benimde bilmediğim bir dolu şey var araştırıp,öğreniyorum ve kesin olarak öğrendiklerimi de sizlerle paylaşıyorum,tam emin olamadığım şeyler de oluyo arada onları da açıkça belirtiyorum zaten..İyi günler

 393. iktisatçi kardeş puan 85,23 dogu haric herhangi biyerde tapu gelme ihtimali nedir sence üni de yazmalmym sence atanmak icin

 394. mehmet_1988 arkadaşım bu arada cevabını verdim ,lakin senin sorunun üzerinden kalmış görünüyor tekrar sordun sanırım ve ben cevapladım, haberin olsun yani dostum..İyi günler

 395. 80 puanlılar için ufak bir analiz:
  722 kişi kasımda atandı, 1780 haziranda atanacak, 7000 kişilik a grubundan tahmini 2000-2500 kişi 80 puan üstüdür(p3). gümrükte 80 puanın üstünde atanan kişi sayısı 1670. yaklaşık 1000 kişi diğer alımlara gitti(açıktan alımlar,belediyeler,adliye vs. ) 80 puanlı bir adayın muhteşem yedili sıralaması 15.500 lerde. gelecek kasım ayındaki atamada 80 puanlı arkadaşların bir bölümünün atanabileceği kanısındayım. umarım herşey daha iyi olur ve kadro mücadelesi daha etkin şekilde yürütülür.

 396. tayfun, sana da cevap vermiştim dostum daha önceki sorduğun yerlere bakarsan,görebilirsin ..İyi günler

 397. arkadaşlar puanım 84.99 ve tek tercih yapma imkanım varmı ben muş il özel idaresini yazmak istiyorum gelme durumu varmıdır. tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum tayin olayı zor olduğu için herkes yazarmı ?

 398. iç anadolu da aksaray,konya,nevşehir,niğde,kütahya,kayseri,sivas,kırşehir gibi illerde tapu kadro açtıysa bi bak oralara bu sölediğim illerin olma ihtimali de var tapuda, illa atanmak istiyorsan da üniv tercihlerinde daha seçici davranarak böyle iç anadolu,ege,akdeniz veya karadenizde ücra olmayan iyi bir üniversitenin tercihlerini yapabilirsin..Sadece işte belli başlı iller var ankara,eskişehir,bursa,antalya,izmir vs gibi illerin ünivleri birazcık daha yüksek puanla kapatabilir ona dikkat et yani..

 399. biz yeni başladığımız için o derecelerin bir önemi olmadığı yazıyor yukarda kpss b grubu bilgilendirme yazan başlıkta arkadaşlar,orayı bi okuyun isterseniz…

 400. merhabalar arkdaşlar bu sitedeki görüşlere gerçekten değer veriyorum.. henüz resmi olarak bugün mezun oldum, sınava 3. sınıfta girmiştim 4503lüyüm :) puanım 82.391 sizce en doğru tercihi yapmam durumunda atanma ihtmalim varmıdır? yoksa kasım ayını mı beklemeliyim, gümrük de şansımı denemek de diğer bir seçenek.. teşekkürler..

 401. 2011/1 de tekirdağ il özel : 83,204
  şırnak 79,877 -antalya 86,43 ile kapatmış… bu puanlara bakarsak olma ihtimali yüksek… yinede başka tercihlerde eklemelisin kesin atanmak için

 402. fatihkaya arkadaşım, gümrüğün 2 alım nezlinde 2970 kişi kadar İİBF alımı vardı lakin tam sayı olarak 1595-1600 kadar kişi 80 puan üzerinde atandı, gerisi ise yani yaklaşık 1400 e yakın kişi 77.5-78.5 puan ağırlıklı olarak 80 puan altından atama gördüler..Yaptığın hesapta A grubundan yerleşenleri çıkar ayrıca hem daha fazla sayıdadır hem de onu dolaylı olarak bu hesaba dahil edebiliriz sayı belirtmeden yani..Evet ilk kasım alımı 722 kişiydi ve bu kasım alımında 231 kişi 4001 den tercih yapıp atandı, yani aralarında biz İİBF nin çok yüksek puanlılarından dhmi gibi kurumlara geçenler vardır az da olsa kasım alımı düz hesap 750 yapar ve bence bu alımda düz hesap en az İİBF+4001 toplamı 2050-2100 arası yapar..Bu 2 alımda da 2800 e yakın kişi merkeziden üzerimizden çıkacak olsa + küçük çaptaki diğer açıktan alımlardan( işkur, kara , hava, deniz kuvvetleri ,küçük çapta belediye alımları vs.)üzerinden çıkan yüksek puanlılardan en az 200-250 kişi kadar vardır bu zamana kadar+ A grubu alımların etkisi iyi görüleceğe benziyor onu gene belirteyim bu sene güzel gidiyor Allah bozmasın..İşte tekrar gümrükten başvuru yapacak en fazla 100 kişi vardır diyorum zira yüksek puanla oraya atanan muayene ve düz gümrük memurlarından çok az böyle bir şeye kalkışabilir ki kalkışırsa boşa,ölü tercih yapmış olacaklar ama neyse hadi onu da öyle düşelim..Yani bu alımın sonunda 80 puan üzerinden toplam 4500-4550 civarı bir kişi çıkmış olur diye tahmin ediyorum fatihkaya, yani 80 puan üzerinden çıkacak olan bu 4500-4550 arası kişi sadece B grubundan ibaret onu da tekrar belirteyim..A grubunun çok güzel bir etkisi olacağa benziyor tabi hatta sayısı senin söylediğinden 2000-2500 den de çoktur P3 lerin 7156 lık A grubu içerisinde ve A grubundan Allah bozmasın önümüzde de yüksek sayılarda alımlarda olacak ama bunu dolaylı olarak düşünelim şu an için yani net bir sayı belirtmeyelim A grubu hakkında,çünkü en az 3000 de çıkmış olabilir ki ona göre tahmin yapıp baz almak ayrı netice verir,4500-5000 de çıkmış olabilir ona göre de tahmin yapmak ayrı bir netice verir ve bu yanıltıcı olur..İyi günler

 403. selam arkadaşlar 83,04 puanım bölümüm işletme tapu,üniversite gelme durumu nedir?hangi üniversiteleri tercih yapmalıyım?

 404. emre,düz hesap 87 yani çok fazla bir ihtimaldir hatta hepsini kayserideki kurumlardan yapabilirsin tercihlerinin,maliye kyk işkur sgk tapu sırasıyla yap birisinden birisi muhakkak olur..

 405. Bu arada, bu tip bir yorumu bugün mehmet_1988 nickli arkadaşa yaptım onun sayfasına yazdığımla karıştırmayınız bu yorumu ona aynı hesabı biraz daha yüksek bir puan üzerinden yapmıştım..İyi günler..

 406. kesin atanır mıyım komik olmuş biraz, yani. niye öyle yazmışım bilemedim şimdi. atanma ihtimalim yüksek mi ile değiştirsem daa anlamlı olur. ? ankaradan başka il seçemiyorum ailevi meseleler nedeniyle. beklemeli miyim yoksa tüm ankara kadroları yazmalı mıyım acaba? teşekkrler şimdiden

 407. Arkadaşlar ben de şunu sormak istiyorum: Merkezi atama ile yerleştirildikten sonra, A grubu kadrolara geçiş için muvafakat alabilmek için bir süre kıstası var mı? Yani merkezi ile atamam yapıldıktan 1 ay sonra A kadroya geçiştte muvafakat verilir mi? Ayrıca üniversiteler muvafakat vermede ayrıca sıkıntı yaratıyorlar mı?

  Ps: Bildiğim kadarı ile B kadrodan özlük hakları daha iyi olan A kadrolara geçişte mufakat vermek zorunlu olması gerekiyor.

 408. iyi ozaman 6500-7500 kadro kaldı..2 atama için

 409. “İKTİSATÇI “arkadasım il afet ve acil durum müdürlüğü hakkında bilgi verirmısın tayin olayı oluyomu çakılımı puanları uni. beledıyeye sgk ya oranla yuksekmıdır şartları nasıl bi kaç kişi saolsun bişiler soledi ama senın fikrini merak ediyorum???

 410. ozlem06 arkadaşım,ben sana da yorum yapmıştım bu soruyu sorduğun yerlere bakarsan birisinde cevabımı görebilirsin..İyi günler diliyorum

 411. uma,kesin olmayabilir biraz daha az seçici davranırsan olur Ankara çevresi yaz derim kırıkkale,niğde,konya,kayseri olur mesela ama beklersen 4.5-5 ay kasımda yani 3.atama da olur..

 412. iktisatçı arkadaşım puanım 83.3 genel olarak üniv.yazdım,biliyorum ölü tercih olacak ama bikaç tane sgk yazmak istiyorum..onlar yerine yine belediye üniv mi yazsam yoksa şansımı denesemmi yinede??şimdiden teşekkürler..

 413. çok teşekkür ederim iktisatçı,sağolasın cevap için. bi de kafamı şu karıştırıyor, daa doğrusu pek bilgi sahibi değilim, hoş görün, kasıma kadar 2013 kpss açıklanıyor bundan yüksek puan alanlar önümüze geçmeyecekler mi kasım daki atamalarda?

 414. çok sağol kardeşim hepimizin hakkında hayırlısı olsun inşallah

 415. arkadaslar sanırım her sey belli gibi yorumlar hep ortak yapılıyor 87 üstü 4001 e yüklenip ordan en azından 400 500 kadro almalı..daha sonrasında istedigi sgk tapu üni her neyse gelir gibi..84 – 87 arası sgk ya yüklenecek ve il ayrımı yapmayanlar sgk tapu ya atanma sansları yüksek…84 altı ise daha cok sgk tapu üni 3. ve 4. agırlıklı yazıp şanslarını beklemeli die düşünüyorm..her sey kötü gibi düşünülse de gümrük a grubu iş kur ve yüksek puanlı iibf lilerin 4001 kadrolarından fazlaca bi sayı kapmaları düşünülerse en azından bi dahaki alımlar için olumlu düşünebiliriz..hepimiz için hayırlısı olsun

 416. İKTİSATÇI ARKADAŞ 4001 DELİ ÜNİVERSİTELERİ YAZMAK NE KADAR DOĞRU PUAN 80.53 İŞLETME
  TABAN PUAN ORDA KAÇ OLUR TAHMİNİ

 417. 1. Tercih 310022655 ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ / MEMUR (ADIYAMAN MERKEZ Merkez)
  02. Tercih 310062663 AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ / MEMUR (KIRŞEHİR MERKEZ Merkez)
  03. Tercih 310160677 BARTIN ÜNİVERSİTESİ / BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (BARTIN MERKEZ Merkez)
  04. Tercih 310192699 BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ / MEMUR (BİLECİK MERKEZ Merkez)
  05. Tercih 310230705 BOZOK ÜNİVERSİTESİ / BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (YOZGAT MERKEZ Merkez)
  06. Tercih 310450739 GİRESUN ÜNİVERSİTESİ / BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (GİRESUN MERKEZ Merkez)
  07. Tercih 310470741 GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ / BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (GÜMÜŞHANE MERKEZ Merkez)
  08. Tercih 310472859 GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ / MEMUR (GÜMÜŞHANE MERKEZ Merkez)
  09. Tercih 310502879 HARRAN ÜNİVERSİTESİ / MEMUR (ŞANLIURFA MERKEZ Merkez)
  10. Tercih 390791117 TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ / BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (YOZGAT TÜM İLÇELER Taşra)
  11. Tercih 390791109 TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ / BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (TEKİRDAĞ TÜM İLÇELER Taşra)
  12. Tercih 390791101 TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ / BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (SAMSUN TÜM İLÇELER Taşra)
  13. Tercih 390791093 TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ / BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (ORDU TÜM İLÇELER Taşra)
  14. Tercih 390791089 TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ / BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (MUŞ TÜM İLÇELER Taşra)
  15. Tercih 310630765 KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ / BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (KARAMAN MERKEZ Merkez)
  16. Tercih 310640779 KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ / BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (KASTAMONU MERKEZ Merkez)
  17. Tercih 310910837 SİNOP ÜNİVERSİTESİ / BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (SİNOP MERKEZ Merkez)
  18. Tercih 310951141 TUNCELİ ÜNİVERSİTESİ / BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (TUNCELİ MERKEZ Merkez)
  19. Tercih 390791045 TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ / BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (ERZİNCAN TÜM İLÇELER Taşra)
  20. Tercih 390791057 TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ / BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (HAKKARİ TÜM İLÇELER Taşra)
  21. Tercih 390791083 TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ / BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (MARDİN TÜM İLÇELER Taşra)
  22. Tercih 390791087 TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ / BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (MUĞLA TÜM İLÇELER Taşra)
  23. Tercih 390791047 TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ / BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (ERZURUM TÜM İLÇELER Taşra)
  24. Tercih 390791027 TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ / BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (TOKAT TÜM İLÇELER Taşra)
  25. Tercih 390791017 TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ / BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (KIRKLARELİ TÜM İLÇELER Taşra)
  26. Tercih 390791013 TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ / BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (ARTVİN TÜM İLÇELER Taşra)
  27. Tercih 310931003 ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ / BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (ŞIRNAK MERKEZ Merkez)
  28. Tercih 310780805 MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ / BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (MUŞ MERKEZ Merkez)
  29. Tercih 310120667 ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ / BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (ARDAHAN MERKEZ Merkez)
  30. Tercih 390791007 TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ / BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (AĞRI TÜM İLÇELER Taşra)

  80,53479(İŞLETME)HİÇ UMUDUM YOK AMA NASRETTİN HOCANIN TAKTİĞİNİ UYGULAYIM DEDİM.YA TUTARSAA

 418. İKTİSATÇI ARKADAŞ 4001DE ÜNİVERSİTELERİ YAZMAK NE KADAR MANTIKLI BÖLÜM İŞLETME PUAN 80.53
  ORDA TABAN PUAN KAÇ OLUR TAHMİNİ

 419. işkur, kyk ve spor genel müdürlüğü hakkında bilgisi olan arkadaşlarım yazabilr misiniz,kurum olarak nasıl,maaş olarak nasıl…15 tane 4001 oldu bikaç tane de bunlardan yazıyım ki can simidi olur belki

 420. 01iibf63 ARKADAŞ PUNIMIZ AYNI NOKTASI VİRGÜLÜNE:)

 421. o zaman gümrüktekiler nası tercih yapıyorlar bu alımlarda

 422. Karaca vE İKTİSATÇI HOCAM ben işletme mezunuyum kpss 3 puanm ; 83.378 genelde Artvin g.hane erzurm Erzincan elaziğ Bayburt malatya Adıyaman sivas Iğdır ardağan gibi doğu ağırlıklı yerleri yazıcam çakılı memurluk istemiyorum eş durumundun dolayı maliye euaş ve sgk ağırlıklı yazicam atanma ihtimalim nedir Diğer arkadaşlarda yorum yaparsa sevinirim,

 423. Karaca Bey, tercih yoğunluk tablosu içinde kurum kodlarını bulmak gerçekten çok zahmetli, benzer sayıla riçinde insan boğuluyor gibi oluyor, sanırım tercih listesinin sırasıyla konulmuş. Ben bunun bir çok insanı yorup tercihlerini yazma konusunda caydırıcı olacağını düşünüyorum. Numaratik sırayla konulma şansı yok mu? Bir de benim İİBF kodlu ne yazık ki 10 tercihim yok, dah az sayıda olduğu için tercihlerimi eksik sayıp kabul etmiyor, sallama bir kaç pozisyon mu seçeyim yoksa sizin sayıyı düşürme durumunuz olur mu?

 424. Arkadaşlar genelde bir yorum yaptığım yeri bir daha bulmakta zorlanıyorum. Bu yüzden sorulara cevap verirken gözümden kaçan yorumlar olursa kusura bakmayın. Uygun olduğum zaman sorularınıza elimden geldiğince cevap vermeye çalışacağım. Dilerim hiç birinizi yanlış yönlendirip mutsuz olmasına sebep olmam. Ayrıca bu İstanbulda yaşayanlar memur maaşıyla nasıl geçiniyor bana bu konuda bilgi verebilecek olan var mı? İstanbulda bir insanın tek maaşla geçinmesi mümkün mü? Teşekkürler. :)

 425. İktisatci arkadasim bir sorum daha olucak bu ozel danismanlik icin karaca hocaya facebooktan ulasabilirmiyim sorularimi burdan mesaj yoluyla cevaplarmi

 426. puanım 85 2,3 ve 4. derceden şehirlerde gelme ihtimali nedir

 427. puanım 85 2,3 ve 4. derceden şehirlerden sgk gelme şansı?

 428. Arkadaşlar izninizle ben de şunu sormak istiyorum: Merkezi atama ile yerleştirildikten sonra, A grubu kadrolara geçiş için muvafakat alabilmek için bir süre kıstası var mı? Yani merkezi ile atamam yapıldıktan 1 ay sonra A kadroya geçiştte muvafakat verilir mi? Ayrıca üniversiteler muvafakat vermede ayrıca sıkıntı yaratıyorlar mı?

  Ps: Bildiğim kadarı ile B kadrodan özlük hakları daha iyi olan A kadrolara geçişte muvafakat vermek zorunlu olması gerekiyor.

 429. merhaba size bir sorum olacak. iibf mezunuyum. benim kpss 2012 p3 puanım 77,80429 ve sıralamam 116 binlerde. kpss konusunda çok bir bilgim yok. tercihlerimi nasıl yapmalıyım 4001 kodlu yerleri tercih etmelimiiym bu benim şansımı düşürür mü ?

 430. ESIM UNIDEN IL OZEL IADARESINE GECTI ISTIFA ETMEDEN ACIKCASI BULUNDUGUN YERIN REKTORUNE BAGLI HERALDE…HER NEYSE HOCAM SIZCE BBU PUANLA NASIL BI TERCIH YAPMAMI ONERRSINIZ GELME IHTIMALI VAR MI TECRUBELERINIZE GORE
  ?

 431. s.a Karaca hocam ve IKTISATcı kardeş.SGK ıcra memuru ıle sadece (memur)) arasındaki fark nedr?EÜaş ıle Tüaş arasındaki fark nedir? Ynlıs bır sey yapmak ıstemıyorum bu kurumlar hakkında hıc bır bılgım yok.AYrıntılı bılen bırı varsa ve yardımcı olursa cok mınnettar olurum.puanım 85,7 bolum uluslararası ılsklıler.Tüaş ın ozellsme duurmu varmı bırde aynı sey eüaş ıcınde gecerlımı.tskller sımdıden

 432. sadece memurdam kastım sgk memur ıle sgk ıcra memuru

 433. blogda karacaya özel mesaj gönder kısmı var mı bulamadım ya

 434. SGK memur ile icra arasında özlük haklar ve maaş açısından fark yoktur. Memurlukta şefinin verdiği birimde çalışırsın. İcra da ise icra biriminde çalışırsın. artı ve eksilerini araştırmanızı tavsiye ederim. Uluslararası icra yazamıyor diye hatırlıyorum buna da dikkat lütfen. EÜAŞ genelde merkezdn biraz uzakta olur fakat göz korkutacak derecede değildir. Bu iki kurumun özlük hakları ve maaşları aynıdır. İkiside KİT. biri üretim diğeri dağıtımla ilgilidir. Bu dönem içinde yazılabilecek en iyi kurumlardı. Başarılar dilerim. eğer iksinide yazacaksanız TEİAŞ öncelik vermenizde fayda var.

 435. Puanınız sıkıntılı 4001 yazmanız pek fayda sağlamaz diye düşünüyorum.

 436. gümrük merkezi değil açıktan alım olarak düzenlenmiş durumda. merkezide atanan kişilrin tercih hakkı yoktur fakat açıktan atananların tercih hakları vardır.

 437. arkadaşım hala okuyorsan tercih yapamıyorsun, yani yapıyorsun da kurum seni almaz mezun değilsin diye ancak okulun bittiyse maliye yaz gelir inşallah da hak ettiğimiz bir kadro fakültemizden birine gider…

 438. maliye yazıp şansınızı deneyebilirsiniz. Kayseri için ihtimaliniz var fakat çok yüksek değil. Kayseri çevre illere atanma ihtimaliniz daha yüksek görünüyor. Gönlünzden geçmeyen şehirleri yazmayın. Puanınız sonraki alımlar içinde iyi görünüyor. Herşey gönlünüzce olsun.

 439. siz gönlünüzden geçen pişman olmayacağınız yerleri yazın. Gümrük ve PTT hakkında kesin tarih veremiyoruz.başarılar.

 440. genelde düşük kapatıyor. çakılı kadro olup olmadığı hakkında kesin bilgim yok. imkanınız varsa kurumla görüşmenizi öneririm.

 441. Sizin puanınızla en mantıklı kurumlar bunlar görünüyor. Puanınızı SGK ve ÜNV ye harcamanız çok yazık olacaktır. TEİAŞ-EÜAŞ-DHMİ vd.. KİT yazmanız ve maliye işkur gibi kurumlara yönelmenizi tavsiye ederim. Dilerim gönlünüzce bir yere atanırsınız. başarılar.

 442. Gönlünüzden geçen ve çalışabileceğinize inandığınız kurumları kesinlikle yazmanızı öneriyorum. Mümkünse kurumlarla birebir görüşmenizi tavsiye ederim. Van ve çevresine atanma ihtimaliniz yüksek görünüyor ayrıca puanınız bir çok kişiye göre gayet iyi durumda. Bu yüzden kasım içinde beklenebilir. Risklere dikkat ederek beklemenizi öneririm.Herşey gönlünüzce olsun. başarılar.

 443. Yasal olarak hiç bir kurumda sorun yaşamazsınız. Uzmanlık üst derecededir.Başarılar

 444. Mrb İKTİSATÇI kardeşim kadro sayıları açıklanmadan önce de sormuştum şimdi herşey değişti sanırım ben iktisat mezunuyum puanım 84,05 malatya,adıyaman,elazığ,antep,maraş civarını yazmayı düşünüyorum sgk ağırlıklı yazıcam ama tapuda eklliycem sadece 1 tanede üni yazayım diyorum adıyaman üni sadece iktisatçı alıor ve 10 tane yazsam mı tam bilemeedim nişanlıyım ve nişanlım özel sektörde malatya da çalışıor acaba tayinde çok zorluk çıkarırlar mı bi yardım edersen sevinirim.Şimdiden Allah razı olsun Karaca hocam sizede selamlar

 445. Mrb İKTİSATÇI kardeşim kadro sayıları açıklanmadan önce de sormuştum şimdi herşey değişti sanırım ben iktisat mezunuyum puanım 84,05 malatya,adıyaman,elazığ,antep,maraş civarını yazmayı düşünüyorum sgk ağırlıklı yazıcam ama tapuda eklliycem sadece 1 tanede üni yazayım diyorum adıyaman üni sadece iktisatçı alıor ve 10 tane yazsam mı tam bilemeedim nişanlıyım ve nişanlım özel sektörde malatya da çalışıor acaba tayinde çok zorluk çıkarırlar mı bi yardım edersen sevinirim.Şimdiden Allah razı olsun Karaca hocam sizede selamlar ( kardeşim görmedin sanırım bir de buraya yazayım dedim)

 446. KARACA izin verirsen birşey sormak istiyorum. Herhangi bi sözleşmeli memurluğa başlasak(mesela bu tapunun alımı) sonradan merkezi atamada üniversitelere ve belediyelere giremiyor muyuz?

 447. iktisatçı kardeşim bnm sorularımı da bi cvplarsan sana zahmet yaa yukarıda 2 kere yazdm kardeş

 448. ben anlamadım :) ıstanbula derken malıye mı sgk ıcramı gelır :) ılk basa ıstanbul malıye dusunyorum ..snra 2.3.4. yogunluktakı sehırlerve ıstanbulun bıkac semtınden sgk ıcra ve 5 6 tanede cok buyuk sehır olmayan yerlerın tapusunu yazcam sızce hanfısı gelır :)

 449. istikrar
  Karacaya sormuşsun fakat bende düşüncemi belirtmek isterim.İstanbul için puanınız iyi durumda. Sanırım istanbulda 41 den fazla kadro var ve yazmanızı öneririm. Ankara için SGK 25 kadro yok diye hatırlıyorum tekrar incelemekte fayda var. İstemediğiniz bir yer ve kurum seçmenizi önermem. Kadro çokluğu sizi yönlendirmesin.çok kadro çok talep sebebidir.4001 için yapacağınız tercihlerin ölü olacağını düşünmüyorum çünkü bu dönem 4001 kurumları çok fazla ve 4001 puanlarında düşme yaşanacaktır. Başarılar dilerim.

 450. Üniversitelerin durumunu 2 kez düşünmenizde fayda var. Tapular ÜNV ‘den daha avantajlı olabiliyor üst sıralara yazmanızı öneririm.İyi şanslar.

 451. tmmdır çok saol bende senin yolundan ilerlim o zaman bana umut kaynağı oluosun =)

 452. İKTİSATÇI KARDEŞ SADECE BURDUR İÇİN KONUŞURSAK BANA İHTİMAL BİRAZ DAHA YÜKSEK OLURMUŞ GİBİ GELİYOR..BURDUR ÇOK TECİH EDİLEN BİR YER DİİL ÇOK SAPA KALIYOR NORMALDE BEN DE YAZMAYI DÜŞÜNMEZDİM AMA NİŞANLIM BURDURLU

 453. mesaj gönderdim görmedi bilmiyorum geri dönmedi ..

 454. slm karaca bey 83,98 durdum ve sadece düşünüyorum panik yapmamaya çalışıyorum fakat içleracısı 3 yıldır bu günü beklıyorum ne yapacam ihtimal nedir lütfen bir cevap ?????

 455. 84.5le bana ısparta burdur sgk gelme ihtimalı nedır acaba

 456. iktisatçı ve iibf kardeşim puanım 83 3. ve 4. bölgeden sgk yazsam şansım var mı? tapu da yazacağım ve sonra birkaç üniversite. bunlardan hangisini ne kadar çok tercih edeyim. yani kaç tane sgk kaç tane tapu yazsam daha olumlu olur?

 457. iktisatçı arkadaşım bi yorum alsam öncelık burdur.burdur sgk sonra burdur tapu

 458. kardeşim benim puanım 84,637 bölüm iktisat 4001 de kocaeli üni.27 kişi için sence şansım varmı yoksa ölü tercih mi olurmu

 459. 83,26 puanım var, bölüm işletme. sgk bu atamalarda çok yüksek puanla mı alır? Sizce yazmalı mıyım yine de? tapulardan nereleri yazsam şansımı arttırabilirim? Daha çok iç anadoluya yoğunlaştım ama doğru mu yaptım emin değilim.üniversitelerden de bozuk,kastamonu,çukurova üniversitelerinin gelme ihtimali nedir? Hangi üniversiteleri yazmalıyım? Yorumlarınız için teşekkür ederim.

 460. evet var yinede tecrübeli arkadaşlar daha iyi bilir

 461. 83,26 puanım var, bölüm işletme. sgk bu atamalarda çok yüksek puanla mı alır? Sizce yazmalı mıyım yine de? tapulardan nereleri yazsam şansımı arttırabilirim? Daha çok iç anadoluya yoğunlaştım ama doğru mu yaptım emin değilim.üniversitelerden de bozuk,kastamonu,çukurova üniversitelerinin gelme ihtimali nedir? Hangi üniversiteleri yazmalıyım? Yorumlarınız için teşekkür ederim.

 462. kardeş benim puanım da 83,32…keşke olsa dediğin yerler…doğudaki üniversiteleri yazabilirsin ya da gümüşhane giresun…

 463. iktisatçı kardeşim kasımda ihtiyacımız olan kadro miktarını bulabilmek için senin hesabına göre geçen kasım için 750+ haziran için 2050 deyip hadi onu da yuvarlayalım 2700 kadro mu düşüyoruz tam anlamadım ben o kısmı

 464. brs arkadaşım mezunsan gelebilir tercih yapabilmen için mezun olman gerekiyor büyük bir olasılıkla maliye gelecektir.iyi bir puan iyi değerlendir

 465. Merhabalar puanım 87,8 ve dil şartını karşılıyorum bana DMO gelir mi ?

 466. İktisatçı arkadaşım, puanım 88,38 ve U, İlişkiler mezunuyum. İlk 3 tercihim toplam 8 kişilik kadrosu olan Eskişehir SGK. Boş kalmasın diye de arkasından Ankara Teiaş, Dışişleri..vs yerleri yazdım. Kendi şehrimi tutma ihtimali var mı? Yoksa Ankara’dan bile sekip boşa mı düşerim?

 467. iyi geceler daha öncede sordum bilen arkadaş son durumla detaylı bilgi verirse sevinirim 6225 bilgisayar sertifikası yerine transkiriptekı bılgsayar dersı görmüş olmak yeterli mi bazı kurumlar kabul etmiyo diye bi söz dolanıyor doğru mu dur

 468. utku istanbuldaki 4 yeri de yazdım toplam 111 kadro var sen d eyaz denk geliriz belki:))

 469. İktisatçı arkadaşım ben bir şey soracagım bilgisayar işletmeni olarak başvurabilmek için meb onaylı sertifika istiyor ya hani ünide gördügümüz bilgisayar dersi yeterli oluyor mu ?* simdiden tesekkür ederim

 470. pekı IKTISATÇI kardesım kyk ve ıs kur da 1 sene sonra tayın ısteyebılıyormuyuz? maaşları ve çalışma kosulları nasıl bılgın varsa paylasırmısın tesekkur ederım..

 471. arkadaşlar bişey sorabilir miyim ben şimdi bir ilin ilçesine atandım ama ilçenin adı yazmıyor ne yapcam o zaman.

 472. bölüm uluslararası ilişkiler puanım 86.91 öncelik ankara olmak üzere istan bul ve izmir hariç her yeri yazmayı düşünüyorum nasıl bir tercih önerirsiniz ? yada batı illeri gelir mi?

 473. slm, puanım 85,406 m7 sıralamam 4036, puanımın 2010 karsılığı 86,2 ilk 10 tercıhe kıt yazdım turkıyenın her yerınde yazdım ondan sonra sgk oda elazığdan daha doğu ve doğu karadenız harıc her yerden yazdım en sonlarada can simidi olarak adıyaman adana kastamonu üni yazdım bölüm ıktısat sizce han gısı gelır kıt mı sgk mı yoksa ünimi veya hiç birimi

 474. İktisatçı kardeş puanım 82,7 uluslararası ilişkiler. Bölüm yuzunden tapu yazamıyorum maliye 4001 o da gitti. il özel idare yok belediye ve üniversite tercihleri ise çok sınırlı sayıda 3-5 tane. haliyle sgk dan başka tercih yapabileceğim bişey yok. Bu puanla sgk 4.bölge gelme şansı hiç mi yok? diğer arkadaşlardan da yorum beklıyorm

 475. hocam bende kıt öncelıklı yazdım 85.4 puan ile evet malesef özelleşme durumu var ve ptt de baska kuruma aktarmada olmadı yanı havuz olmadı buyuk ıhtımal onlardada olmaz, ama artık nasıp diyeceğiz, 657 nın kadro avantajları var kıtın 399 un baska avantajları var ama özelleşme gıbı dezavantajıda var rısk almak ıstersek yazacaz artık :) tabı oda gelırse 85 e

 476. merhabalar arkdaşlar bu sitedeki görüşlere gerçekten değer veriyorum.. henüz resmi olarak bugün mezun oldum, sınava 3. sınıfta girmiştim 4503lüyüm puanım 82.391 sizce en doğru tercihi yapmam durumunda atanma ihtmalim varmıdır? yoksa kasım ayını mı beklemeliyim, gümrük de şansımı denemek de diğer bir seçenek.. teşekkürler.. lütfen biri yorum yapsın arkdaşlar… kafam çok karışıkkk

 477. iktisatçı hocam 1-2 gün içinde çanakkale üni.yi tercih edip bekleme süresine geçicem gibi duruyor. fakat bana bu konuda biraz bilgi verebilir misin? benim için tayin olmama durumu hiç sıkıntı değil yani uzun yıllar çanakkalede yaşayabilirim. ama benim korkum üni memurluğunda ne gibi görevler var onu hiç bilmiyorum. yani kütüphane ya da ne biliyim pc odası olur ya hani senden başka kimse olmaz o tarz bölümlere de verilme ihtimalimiz var mı? üni.memurluğunu çok iyi bilen arkadaşlarında biraz olsun aydınlatması rica olunur.

 478. yazdıklarım niye yukarı gidiyor hiç anlamıyorum :S iktisatçı hocam hani olurda görmezsin diye söylüyorum, yukarıda bi yorumum var ona bi cevap verebilir misin rica etsem?

 479. Sözleşmelilerin kadroya alınacağı duyuruldu. Bu durum şuanki alımlarda puanların az da olsa düşmesini sağlar mı sizce?

 480. merhaba iktisatçı ve karaca
  puan 86,14409 bölüm çeko ilk tercihlerim maliye kocaeli bartın işkur kocaeli spor md. kocaeli sgk kocaeliler sgk ist.tuzla pendik ümraniye maltepe sgk çanakkale edirne sakarya muğla aydın manisa tekirdağ ve eskişehir.icra nenurluğu ve memur kadrolarının hepsini tercih edeceğim gelme şansı nedir?
  şimdiden teşekür ederim

 481. karaca yazılan yorumlar dağınık duruyor.en son yazılan yorum orta da başka yerlerde toplanıyor.sitede sorun var

 482. 95.000 Sözleşmeli kadroya alınıyormuş biz kadro falan beklemeyelim sınav kazanmak için çalış, para harca, zaman harca millet bir şekilde girsin sözleşmeli sonra da kadroyu alsın biz koyun gibi bakalım

 483. sözleşmeliler kadroya alınırsa gelecek atamalarda kontenjanlar dahada düşer :S

 484. meraba arkdaşlar puanım 83,54 işletme mezunuyum hangi kurumları ve şehirleri yazsam atanma şansım yüksek olur sgk tapu olsun istiyorum üniversitede tayin olmadığı için istemiyorum atanma şansım varmıdır acaba yardımcı olursanız sevinirim

 485. İKTİSATÇI arkadaşım teşekkür ederim..benim listem şöyle zahmet olmassa son bi yorum daha yaparmısınız
  1 390553501 TÜRKİYE ATOM ENERJİSİ KURUMU BAŞKANLIĞI Memur ANKARA 2
  2 390791063 TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Bilgisayar İşletmeni İZMİR 8
  3 390791059 TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Bilgisayar İşletmeni HATAY 2
  4 390791011 TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Bilgisayar İşletmeni AMASYA 3
  5 390791051 TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Bilgisayar İşletmeni G.ANTEP 9
  6 390462197 SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI Memur ÇANAKKALE 1
  7 310342815 EGE ÜNİVERSİTESİ Memur İZMİR 5
  8 390463145 SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI Memur İZMİR 18
  9 390791023 TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Bilgisayar İşletmeni DENİZLİ 15
  10 310292757 ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ Memur ADANA 21
  11 310270715 ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ Bilgisayar İşletmeni ÇANAKKALE 3
  12 310272729 ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ Memur ÇANAKKALE 8
  13 390463089 SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI Memur G.ANTEP 16
  14 390791105 TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Bilgisayar İşletmeni SİNOP 5
  15 390791029 TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Bilgisayar İşletmeni BARTIN 1
  16 390791055 TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Bilgisayar İşletmeni GÜMÜŞHANE 2
  17 390791097 TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Bilgisayar İşletmeni RİZE 2
  18 390791093 TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Bilgisayar İşletmeni ORDU 8
  19 390463223 SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI Memur Ş.URFA 9
  20 390791053 TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Bilgisayar İşletmeni BAYBURT 1
  21 390791053 TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Bilgisayar İşletmeni GİRESUN 5
  22 310312797 DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Memur İZMİR 19
  23 310773005 MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ Memur HATAY 25
  24 390462305 SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI Memur ORDU 1
  25 310910837 SİNOP ÜNİVERSİTESİ Bilgisayar İşletmeni SİNOP 27
  26 390791037 TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Bilgisayar İşletmeni BİTLİS 1
  27 310470741 GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ Bilgisayar İşletmeni GÜMÜŞHANE 8
  28 310472859 GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ Memur GÜMÜŞHANE 17
  29 310450739 GİRESUN ÜNİVERSİTESİ MEMUR GİRESUN 9
  30 390791035 TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Bilgisayar İşletmeni BİNGÖL 1
  bölüm iktisat p 3 :83,430

 486. merhaba iktisatçı, tapu ve kadastro için yığılma olur mu?
  sgk’ya çok yığılmalar olacağı kanaatindeyim. gerçi bu atamalarda sadece iki tane kurum var nerdeyse o nedenle tapu’nun durumunu merak ediyorum.

 487. tevazu bende aynı fikirdeyim sanki tapu çok yüksek kapatacak gibi..resmen değeri yükseldi kurumun

 488. bölüm iktisat puanım82,08 tapu ve uni agırlıklı yazmayı düşünüyorum.ihtimalim varmıdır arkadaslar cvplarsanız sevinirim.bide cok yer alanımı tek kişi alan yerlerimi yazmalıyım karar veremedim.tek kişi alan yerler risk tasıdıgı için düşük kapatabilir diye düşünüyorum

 489. arkadaşlar,
  seçim zamanı çok kadro çıkacağını düşünüyorum. hatta şimdiden başladı bile 96 bin sözleşmeli çalışan kadroya geçecekmiş. ama iibf liler olarak kadro mücadelesini yapmamız şart. eğer kadro mücadelesi yapılmazsa 95 puan almak zorundayız. o zaman 4001 kadrolarını bile tercih edebiliriz.

 490. iibf lilere başka seçenek bırakmadılar ki tüm iyi kurumlar 4001’e geçti nerdeyse.

 491. sanver,
  karaca’nın rehber kitapçıkta yazdığı; parçalanmış kadroların tümünü yazın. tek kontenjan olsa bile.
  ama daha önceki alımları incelediğimde çok kontenjanlı kadroların puanının daha çok düştüğü yönde. tabi yığılma riskini göze almak kaydıyla. yine de sen bilirsin.

 492. sevgili site yöneticisi ve yorum yapan arkadaşlar
  yıllardır tahminlerinizi yorumlarınızı itina ile takip etmekteyim..hiç bir sosyal hesabımın olmadığı için buraya üye olmaktan hep çekindim ama karacanın yapmış olduğu yeni siteyi incelediğimde gerçekten reklam yada para peşinde olmadığından da eminim.. Allah razı olsn kendisinden..
  benm puanım sizlerden oldukça düşük.. bir ihtimal diye bende belki -yanlışlıkla da olsa– atanırım umuduyla ince eliyp sık dokuyanlardanım..
  geçen sene okuldan mezun olma derdiyle son 3 ayda hazırlanıp girdiğim kpssden 77.840civarı bir puan aldm.. ama bir kamu öğrencisi olarak iibf den çekmediğim kalmadı..
  kadro mücadelesi için kaç yere imzalar attım kaç yere duyrulması için her tanıdığıma bilgi verdim.. fakat bizlere sunulması gereken hakkımız olan her bir kurum ya 4001 e yada ilahiyat mezunu olan insanlara veriliyor.. gerçekten inanmayanlar 310630763 nolu kodun özelliklerine bakabilirler…
  4179 – İlahiyat lisans programından mezun olmak.
  4975 – İslami İlimler lisans programından mezun olmak…
  ben yıllarca yönetim ilmi muhasebe maliye hukuk… bunları neden görüyorum o zaman madem 4001 e verilecek madem bunlara dağıtılacak..
  yinede umudumuzu yitirmeden tercihlerimizi yapıyoruz insallah hepimiz gönlümüze göre yerlere yerleşip atandığımız yerleri burdan duyurmak dileğiyle

 493. karaca hocam Allah aşkına şu yorumlara bi çare bul lütfen. yazdıklarımız hep üst kısma ya bi arka sayfaya falan kayıyo :S

 494. iktisatçı ve iibf kardeşim,
  mardin 3. dereceden bir kişi alan yeri yazıp sonra 1. dereceden 36kişi alan istanbulu yazsam oölü tercih olur mu? hem bu ölü tercih derken tam olarak ne anlama geliyor? atama olunca ilk tercihimizden başlanıp mı sonuç verilecek mardinden sonra istanbul ölü tercih oluyorsa onun yazmakla 30 tercihten bir şanşımızı kaybetmiş mi oluruz?

 495. arkadaşlar biri bana yardım etsin lütfen..benim sıralamam 4769 atanma katsayısını hesaplıyorum 1.67..bunu nasıl yorumlamalıyım?

 496. w.onur arkadaşım tek kontejanlık tapu kadastroları çıkarmanı tavsiye ederim, niye dersen senden daha yüksek puanlı bir tanıdığım,85 küsür puana sahip bir arkadaşım var ve illa atanabilmek uğruna son tercihlerinme senin yazdığın 3 yeri eklemişti..Yani şurdan göz ucuyla baktığımda 1 kişilik bingöl,bayburt ve bitlis i yazmıştı hatırladığım kadarıyla hatta 1 kişilik karabük te mi ne vardı orayı da yazmıştı..Yani şu an hatırladığım kadarıyla kafadan 3 tercihin ölü,onları değiştir

 497. tevazu dostum,inan hepsini bilemeyecğim ama olabilir sanırım çünkü bAnkara da ikamet eden, bir arkadaşım zaten üstteki w.onur arkadaşın tercihlerini düzeltmesi için de söyledim,85 küsürlü bi puanı vardı yanlış olmasın 85.3 mü 85.8 miydi ne puanı işte sonlara tek kontejanlık tapuları da ekledi..O yaptıysa başkaları da yapmış olabilir diye düşünüyorum açıkcası..

 498. Zehraa,hayır böyle bir şey olma neticede puanınız hangi tercihe isabet ediyorsa o gelecektir onun için daha çok istediğiniz yerleri tercih yaparken başlara yazmanızı tavsiye ederim,aslında ölü tercih kavramı şöyledir atıyorum ankara da veya istanbulda sgk 20 kişilik kontejan açmış e şimdi buralar bu atama da 87-88 puan üzeri kapatır büyük ihtimalle e 83 puana sahip birisi burayı tercihine eklerse haliyle ölü tercih gibi gözükecektir ama gene de belli olmaz daha düşük te kapatabilir lakin yüzdesel olarak o arkadaşın o puanla belirttiğim yerlere girme şansı çok ama çok azdır onun için puanı nisbetinde daha az puanla kapatabilecek illeri yazması onun için daha sağlıklı olacaktır..

 499. ayberkk merhaba,üniversite tercihleri yaparken dikkatli olun zira üniv,belediye,il özel idaresi gibi yerler çakılıdır hatta üniversite denk gelirse kazandığın ünivden başka bir yere gitme şansın yoktur, tekrar söylüyorum dikkat et üniv tercihi yaparken..Ayrıca belirttiğin üzre,tercihlerine eklediğin yerlerin gelme ihtimali var, olasıdır yani..

 500. bilge28,tercih ettiğiniz illerden kocaeli,bartın,aydın,muğla,manisa,tekirdağ,edirne,sakarya ve çanakkale nin gelme olasılığı yüksektir, yani özetle puanınız nisbetinde güzel tercihleriniz var özellikle manisa,edirne,bartın,tekirdağ ve aydının gelme olsaılığı daha da yükesktir..

 501. cengizz arkadaşım bu 4001 ler her yere taşkınlık ,yığılma yaratan puan sahiplerinden oluşmaktadır genellikle öyle ki doğunun en ücra yerinde ki üniversiteye bile 85-86 puanla atanabilirler şimdi herhangi bir lisans programına açık olduğu için tüm lisans türlerinin en tepe puan sahipleri başı çekiyor doğal olarak,sende olaya biraz bu açıdan yani bu durumu bilerek bakarsan yaptığım yorumun ne kadar doğru olduğunu anlayacaksın,ama tabi söylediğin yerler için şansını dene belli mi olur gelebilir de..

 502. uma, kasıma sen o 86 iktisat puanıyla başı çekenlerden olursun bundan emin olabilirsin yani..

 503. emine,evet merkezi alımlar toplamı için benim hesaba göre en az 2700-2750 civarı düşüyoruz oraya gümrük vb. gibi diğer açıktan alımları eklemeden ki onu da zaten yukarıda detaylarıyla belirtmişim,iyi günler..

 504. 4503_,mantıklı tercih yapmışsın bir yerler olabilir ünivlerden ,isityorsan dediğin gibi bir kaç tane sgk da yazabilirsin ama belediye ve üniv arasında ,üniv daha rahattır çünkü her ikisi de çakılı ama üniv sürgündür,tayindir şudur budur derdi hiç bi şekilde yok, belediye personeli olsan aynı il içerisinden başka belediyelere geçip nakil olamıyorsun bulunduğun yani atandığın belediye de kalmak kaydıyla aynı ilçede yani aynı belediyenin başka yerlerinden çalışabiliyorsun en fazla yani bunu da en bariz örnek olarak kendi öz dayımdan biliyorum,mesela kendisi Ankara Mamak belediyesi içerisinden Mamak belediyesinden kopmamak kaydıyla Mamak ilçesine ait farklı yerlerde, çeşitli belediye binalarında görev yaptı,23 yıllık memur işte Mamak ta 3 ayrı yer değiştirdi şimdiye kadar..

 505. bütün yorumlar karışmış sırayla gitmiyo :S dünkü yazdığımı hala bulamıyorum.takip etmek çok zor

 506. cengizz,sorunuzun cevabını yaznıştım başka bi yerde daha sormuştunuz sanırım..

 507. suleyman,açıkcası bu atama için çok düşüktür atanma ihtimalin bu saydığın yerlere

 508. ozlem06, hayır e-mail üzerinden ulaşabilirsin blogdaki mesaj gönder kısmından..

 509. Red_baron,geçenlerde bu sayfada bi arkadaşta sordu ona cevap vermiştim forumun 2013/1 Taban Puan Tahmini ve Genel Analiz kısmını şöyle bi gezersen görebilirsin biraz uzun cevaplamıştım ve sgk icrada çalışan bir tanıdık abiyi örnekte vermiştim hatta diye hatılıyorum..eüaş teiaş aynı şeyler ,elektirk idareleri yani..Tüaş diye yazmışsın ama teiaş ı diyorsundur umarım onun üzeriden cevap verdim çünkü tüaş diye bi kurum bi kısaltma bilmiyorum,teiaşı kasttettin sanırım,ayrıca elektirk idarelerinin 85,7 uluslarası ilişkilerle gelme şansı bu atama için çok düşük onu da belirteyim..

 510. ayberkk,cevapladım senin sorunu az önce dsotum , sadece 1 gündür forumda değildim ondan dolayı sorunu görüp cevaplamadım sanma sakın

 511. selinnn,% 40-50 dir selinnn bana göre biraz iller fena değil puanına göre ama biraz daha yanına aksaray,niğde,nevşehir daha olası erzincan,erzurum,sivası,mardini,tunceli yi falan da ekle..Sonra da burdur tapu demişsin anladığım kadarıyla bulunduğun ilden veya yakınlarından çıkmak istemiyorsun 3. atamayı beklersen sadece istediğin ili yazarak atanırsın,bunları iyi düşün ama illa atanmak isityorsan ilk yazdığım tavsiyeleri uygula..

 512. saran,çok büyük bir ihtimalle gelir hatta başa orayı yaz ,girersin bence

 513. boortlen,o puanla atanamazsan ben senin yerinede üzülürüm yaa. :) Ama ankara ve eskişehri illa istiyorsan kurum ayrımı yapmadan yaz bi yerler denk gelir senin o puanına muhakkak ki..Kendi şehrin Eskişehir se kurum ayrımı yapmadan yaz tutar bi yer..

 514. adahan,aynen öyle gördüğün bilgisayar dersi yeterli oluyor..Zira eski atamaları inceliyordum da orada da özel şartlar bölümünde bu 6225 bilgisayar işletmenliği sertifikası şart koşuluyor ama atananların birçoğunda yoktur emin olabilirsinki..

 515. IKTISATÇI kardesım kyk ve ıs kur da 1 sene sonra tayın ısteyebılıyormuyuz? maaşları ve çalışma kosulları nasıl bılgın varsa paylasırmısın tesekkur ederım..

 516. fatihbursa,İşkurdan bulunduğun şehri veya yakın şehirleri yaz çünkü tayin isteme hakkın gibi bi hakkın yok işkurda ama birde güzel tarafı var ki gittiğin yerde kalıyosun yani bu hem güzel hem kötü eğer kendi şehrinde işkura atanırsan tayin görme derdin olmaz mesela ama çok ücra bi yerede atanırsan bir daha girersin kpss ye veya istifa edip bir 6 ay kadar daha bekleyip sonra atanırsın..Kyk dan 2 yıl sonra tayin isteme hakkın olabilir onu net bilmiyorum ama İşkur a göre daha esnektir sanırım o konuda..Maaşları olarakta Kyk 1750-1800 tl arası bi maaşla başlatır sanırım ayrıca bazı avantajların vardır lojman veya ilerde çocuğun üniv kazanırsa onu kazandığı ilde bi yurda, bi yere yerleştirmek vs. gibi işkur da ise 1700 tl civarı bi maaşla başlarsın ama rahat bir kurumdru işkur,rahattır yani..Çalışma koşulları da böyle sabah 8 akşam 5 gibidir yani öyle kötü çalışma koşulları yoktur muhafaza veya zabıta memurları gibi vardiyalı falan değildir..

 517. ulili2013, istanbul ve izmir hariç her yeri yazmayı düşünüyorum üzerine de ya da batı illeri gelir mi diye ilginç bi soru sormuşsun??Batı illeri gelir dostum istemediğin iller dışındaki aydın,manisa,muğla,çanakkale vs. olur..

 518. iktisaçı kardeşim puan 84,5 ve bölüm işleteme bu puana muğla vede sinop üni kadrolarının gelme olasılığı nedir?ayrıca batı ve orta karadeniz ile iç anadoludaki sgk ve tapuları yazmayı düşünüyorum ne dersin?teşekkür ederim şimdiden

 519. mehmet_1988 bazen yazılar yukarıya gidiyor öyle,sıkıntı yok sorunu gördüm lakin bu sorunu en iyi cevaplayacak kişi seninde tahmin edeceğin üzere Karaca Hoca dır zira kendisi bir üniv memurudur..Ne tür bi iş yaptıklarını bilmiyorum ama rahatlar,hani ben ünivde okurken görmüştüm üniv memurlarını bir kaç tanesiyle de arkadaşlarla birlikte zaman içerisinde tanışıp sohbet etme fırsatımız olmuştu ama hiç işiniz nasıl rahat mı diye konuşmamıştık,ama işin dışarıdan görünen kısmı rahatlardı onu belirteyim..

 520. aynen,yani devlet ek kontejanları da açmazsa ve hani 1-2 ay önce yayınlanan boş kontejanlar da vardı ya onlardan bizlere şimdiden kadro ayırıp,planlama yapmazlarsa mehmet_1988 arkadaşında dediği gibi kontenjanlar daha da düşer..

 521. mefay illa bu atama da atanmak istiyorsan hiç bi şekilde seçici davranamdan sadece üniv yazarak şansını deneyebilirsin,yok o da olmazsa eğer sıkıntı yapma kasımda gelecek en az 1000 lik 1200 lük bir kadro da bile atama görürsün zaten arada açıktan alımlar olacaktır seninde bahsettiğin üzere gümrük,ptt,tapu gibi hem B grubu hem de uzmanlı,müfettişilk,denetçilik vs. gibi A grubundan..İyi günler

 522. neco,istediğin ünivlerin yanına başkalarını da ekle ayrıca bu istediğin ünivlerin olma ihtimali de var,başlara az sayıda sgk ve tapu yazarak ta dediğin gibi şansını deneyebilirsin..

 523. İKTİSATÇI kardeşim ben de başa teiaş yazdım ..konya ank trabzon.. sence ankara gelmez mi puan 88,48 m7 1628 sonra 15 e yakın maliye karaman kırşehir aksaray hatay antep urfa.. son 10 tercihe de sgk yazdım .. tapuyu yazayım mı.. 4001 leri azaltayım ..kafamda deli sorular:)

 524. istanbul maliye 41 kişi ya onun gelme ihtimali ne olur 30,tercihime yazsam mantıklı mı. istanbulu pek istemiyorum da ..

 525. İlk 12-13 tercihini 4001 yapabilirsin o puanla ve yazarken başlara maliye,kyk,spor gen müd, işkur şeklinde yaz,il tercihi yaparken de ankara,izmir,eskişehir,bursa,istanbul vs. yi mümkün olduğunca yazmamaya çalış ama onlardan sonra gelen iller kocaeli,antalya,mersin ,adana,konya,trabzon gibi yazarsan 4001 lerden birisi sana isabet eder diye düşünüyorum ayrıca arkadalrına gönül rahatlığıyla sgk en kötü ihtimalle tapu yazarsın atanırsın mutlaka bi yere bir şekilde teiaş yazacaksanda gene 2. ve 3. derece illeri yaz ona girme şansında yüksek..

Yorumlar kapalı.